Pilz Türkiye, Tigers 7228 takımının ana sponsoru oldu

First Robotic Competiton İstanbul Regional’da Tigers 7228 takımının ana sponsoru olan Pilz Türkiye, maddi ve teknik yardımın dışında öğrencilere; iş sağlığı ve güvenliği, proje yönetimi, temel mekanik ve elektrik bilgisi dersleri de verdi.

A+ A-

Başta Türkiye olmak üzere, Brezilya ve Polonya’dan 34 Lise takımının yer aldığı First Robotic Competiton (FRC) İstanbul Regional, Fikret Yüksel Vakfı’nın organizatörlüğünde 2-4 Mart 2019 tarihleri arasında Ülker Sports Arena’da gerçekleştirildi. Takımlar yarışmada, Amerika’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazanmak için 2019’un ‘Derin Uzay’ temasına uygun robotlarını sergilediler.
İttifak grupları olarak beraber yarışan ve eşleşen takımlar arasında ÜAA Robotik Kulübü’nün oluşturduğu Tigers 7228 takımı, ön elemeleri geçip 8. sıraya yerleşerek üst tura çıkmaya hak kazandı. 40 kişilik kadroya sahip Tigers 7228 liderliğinde, EnkaTech ve ITURobee ile final maçına çıkan ittifak grubu turnuvayı 3. olarak tamamladı.
Teknoloji ve bilime katılımı teşvik etmek amacıyla kurulan, öğrencilere yardımlaşmayı ve takım ruhunu benimseten yarışmada unutulmayacak anlar yaşandı ve takımlar önemli tecrübeler edindi. Tigers 7228, First İstanbul Regional 2019’da ‘Imagery Award (Görsellik Ödülü)’, takımının mentörlüğünü yapan ÜAA öğretmeni Hasan Aydın ise ‘Woodie Flowers (En İyi Mentör) Ödülü’ne lâyık görüldü.
Pilz Türkiye, bu yılki yarışmalarda Tigers 7228 takımının ana sponsorluğunu üstlenerek, maddi ve teknik yardımın dışında öğrencilere; iş sağlığı ve güvenliği, proje yönetimi, temel mekanik ve elektrik bilgisi dersleri de verdi.
Pilz Türkiye Genel Müdürü Yavuz Çopur, yarışmalar boyunca takım ile birlikte sahadaki yerini alarak öğrencileri motive ederken; etkinlik sonrasında ise öğrenciler Çopur’a ve Pilz Türkiye ekibine destekleri için teşekkürlerini ilettiler.
Bilim ile büyüyen, akıllı, çalışkan ve geleceğin başarılı iş insanları olacak gençleri hedeflerine yaklaştırmaktan ve onlara destek olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Çopur, “Pilz Türkiye olarak bundan sonraki süreçte de desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.