Pilz Türkiye eğitime desteğini sürdürüyor

Eğitime desteğini sürdüren Pilz Türkiye, iki adet PSS4000 emniyet PLC deney setini Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne bağışladı.

A+ A-

Pilz, makina emniyeti konusunda bilinçli ve eğitimli mühendislerin yetişmesini desteklemek amacıyla hazırladığı iki adet PSS4000 emniyet PLC deney setini Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne bağışladı.
Daha önce Kocaeli Üniversitesi’nde olduğu gibi Marmara Üniversitesi’nde de, Endüstriyel Otomasyon Sistemleri dersinde ‘Emniyet Otomasyon Ekipmanları’ konusu müfredata girdi. Ders, deney setleri ile öğrencilere uygulamalı olarak anlatılacak.
Biri aynı zamanda Pilz Türkiye uzun dönem stajyeri olan bölümün üç öğrencisinin setlerin yapım aşamasına dâhil edildiğini kaydeden firma yetkilileri, öğrencilerin makina emniyeti ile ilgili kapsamlı eğitimler aldıklarını da aktardılar. Yetkililer, “Bu çalışmayı bitirme tezi olarak sunan öğrenciler, Pilz Türkiye mühendislik ekibinin de desteği ile eğitim dokümanları ve deney föyleri hazırladılar. Geçtiğimiz sene kasım ayında da firmamız, Marmara Üniversitesi’nde ‘İş sağlığı Güvenliği ve Makina Emniyeti’ adı altında seminer vererek öğrencileri bilgilendirmiş ve bu konuyla ilgili farkındalık yaratmıştı” dediler.
Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Erdal, verdikleri desteklerden dolayı Pilz Türkiye Genel Müdürü Yavuz Çopur’a ve Pilz Türkiye ailesine teşekkür etti.
Türkiye’de makina emniyeti konusunda önemli bir misyon üstlendiklerini vurgulayan Pilz Türkiye Genel Müdürü Yavuz Çopur da, şöyle konuştu: “Gerek akademik, gerekse kamu ve sivil toplum örgütü düzeyinde sayısız eğitim ve seminere imza attık. Önümüzdeki dönemde de üniversitelere destek olmaya devam edeceğiz.”