Peker: "Aksa Jeneratör dünyada bir ilke imza attı"

Aksa Jeneratör, Ar-Ge çalışmalarıyla enerji sektörüne katma değer sağlamaya devam ediyor. Firma son olarak, geliştirdiği CBE teknolojisiyle enerji kesintilerinde jeneratörün devreye girme süresini 15 saniyeden 8 saniyeye düşürdü.

A+ A-

Aksa Jeneratör, kesintisiz enerji için sunduğu ürün ve hizmetlerini sürekli yenileyerek enerji sektörüne ivme kazandırmaya devam ediyor. Firma son olarak, geliştirdiği CBE (Close Before Excitation) teknolojisiyle enerji kesintilerinde jeneratörün devreye girme süresini 15 saniyeden 8 saniyeye düşürdü. Aksa Jeneratör’ün CBE ürünü özellikle hastanelerde maksimum 10 saniyelik kesintiye tahammül edebilen ameliyathane, yoğun bakım ve radyoloji gibi bölümler açısından hayati önem taşıyor. Söz konusu teknolojinin hastanelerin yanı sıra; havalimanları, demir çelik sektörü, data center’lar ve alışveriş merkezleri gibi enerji kesintisinin tolere edilmesinin ciddi riskler oluşturduğu alanlarda kullanıma sunulması hedefleniyor. Aksa Jeneratör, CBE teknolojisini İstanbul Havalimanı’nda da kullanılarak kesintisiz enerji sağlamaya devam ediyor.“Hedefimiz yüzde 100 müşteri memnuniyeti”
Şirket olarak yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefiyle faaliyetlerini sürdürdüklerinin altını çizen Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dolayısıyla, ürünlerimizle ilgili bildirim almak için kullanıcılarımızla sürekli iletişim halindeyiz. Müşterilerimizin taleplerini, satış sonrası hizmetlerimiz kapsamında ele alıyor ve onlardan gelen talepler doğrultusunda nasıl çözümler geliştirebileceğimiz noktasında planlamalar yapıyoruz.”
Jeneratörün devreye girme süresini kısaltmak için sektörde uzun yıllara varan deneyimlerinden yola çıkarak bir dizi çalışma gerçekleştirdiklerini aktaran Peker, “Ar-Ge faaliyetlerimiz kapsamında, dünyada ilk kez jeneratörün devreye girme süresini 15 saniyeden 8 saniyeye indirmeyi başardık. Geliştirdiğimiz bu teknolojiyi tek bir ürünün yanı sıra, çoklu jeneratör gruplarının senkronize olarak yükü besleme durumlarına da entegre edecek projeleri gerçekleştirecek bir duruma geldik. Örneğin; 10 adet senkron jeneratörün normalde paralel hale geçerek yükü besleyebilme süresi yaklaşık 30-40 saniye arasıdır. Ancak biz CBE teknolojisi ile bu süreyi de 8-10 saniyeye kadar indirecek çözümleri müşterilerimize sunabiliyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.