Palamut: “CPM ERP ile Toplum 5.0’a hazırsınız”

Toplum 5.0 ile birlikte tüm depolama, lojistik ve taşıma işleri drone şekilde yapılabilecek, dronelar ERP ile yönetilebilecek ve tüm veriler tek bir ekranda toplanabilecek. Firmalar da, söz konusu dönüşüme CPM ERP ile adapte olabilecekler.

A+ A-

Akıllı topluma geçişin en önemli teknoloji devrimi olan yapay zeka, robot ve büyük veri kullanımının yaygınlaşması, Toplum 5.0 bütünleşmesi ile birlikte toplumun konforu ve refahını doğrudan etkileyecek bir dönem olarak görülebilir.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut, “Toplum 5.0 sürecinde, robotlar birbirleriyle iletişim kurabiliyor, elde ettikleri verileri anlık olarak bulut sistemine kaydedebiliyorlar ve böylece yöneticiler tarafından veriler anlık olarak kolaylıkla incelenebiliyor. Ayrıca, Toplum 5.0 ile birlikte ortaya yeni meslekler de çıkıyor. Beyin implant uzmanı, kişiye özel organ üretim uzmanı, uzay turizm rehberi, kişisel gizlilik danışmanı, drone pilotu, kentsel tarım uzmanı, sentetik biyoloji mühendisi, robotik servis teknisyeni, yapay zeka eğitmeni ve nanoteknoloji mühendisi bu mesekler arasında yer alıyor. Biz CPM ERP olarak bu dönüşüme çok hızlı bir şekilde adapte olunabilecek tüm alt yapıya sahibiz” diye konuştu.

“Üretim anlık olarak takip edilebiliyor”
Toplum 5.0 kavramının Japonların ‘toplum için teknoloji’ kavramından ortaya çıktığını aktaran Palamut, şöyle konuştu: “Bu evrilme aslında insan iş gücünü yok etmek için değil, birbirlerine entegre edilerek sanal dünya ile gerçek dünyanın beraber işler hale getirilmesini sağlamak içindir. Toplum 5.0 çağına geçmeden CPM ERP ile üretiminizi anlık takip edebilir, üretim performansınızı tercihlerinize göre artırabilir, verilerinizi elektronik olarak saklayabilir, transfer edebilir ve raporlayabilirsiniz. Aynı zamanda, her an her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Şu an da bunları yapabilen CPM ERP ile Toplum 5.0’a uyum sağlamak, teknolojiyi takip etmek ve uygulamak çok daha kısa zamanda gerçekleşecek. Böylelikle süreci daha doğru kulllanmış olacaksınız.”

“Dijitalleşme olmazsa olmazlardan biri”
Günümüzün hızla gelişen teknolojisinin, otomasyon sistemlerinin imalat sanayiinde önem kazanmasına yol açtığını ifade eden Palamut, daha çok büyük sanayi şirketleri için gündeme gelen dijital endüstri uygulamalarının, farklı modellerle küçük ve büyük ölçekli şirketler açısından da erişilebilir hale geldiğini aktardı. Recep Palamut, “Akıllı yönetilen bir firma haline gelebilmek için dijitalleşme olmazsa olmaz konuların başında geliyor. Bu dijitalleşme ile rekabet etmeye başlayan şirketler, doğru ERP yatırımları sayesinde alacakları risk, maliyet, fire, verimlilik ve kârlılık raporlarıyla pozisyonlarını daha net görüp doğru stratejiler belirleyerek, yarının Toplum 5.0’a hazır firmaları haline gelecekler” diyerek sözlerini noktaladı.