PAGDER, öğrencilerin eğitimi için robot bağışladı

PAGDER, enjeksiyon makinaları, ekstrüzyon hattı, kırma makinası, kalıp, hammadde ve makina yağı bağışının ardından, öğrencilerin iş hayatında yoğun olarak kullanılan teknolojileri yakından tanımasını sağlamak için robot bağışı yaptı.

A+ A-

Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Bölümü’nün alt yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Dernek, daha önce de okula toplamda 1 milyon TL’nin üzerinde mali değere sahip makina ve ekipman bağışında bulunmuş ve öğrencilerin son teknolojiye uygun üretim ekipmanları ile eğitim görmesi için destek vermişti.
İKMİB Başkanı Adil Pelister, İSO Kurumsallaşma Meclis Çalışma Komitesi Başkanı Ömer Karadeniz, İKMİB Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demir, İKMİB Plastik Komitesi Başkanı Mehmet Uysal ve Socar Türkiye eski CEO’su Kenan Yavuz’un da katıldığı bağış töreni, 16 Mayıs 2019'da İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlendi.
PAGDER, enjeksiyon makinaları, ekstrüzyon hattı, kırma makinası, kalıp, hammadde ve makina yağı bağışının ardından okula robot bağışı yaparak, öğrencilerin mezun olduklarında iş hayatında yoğun olarak kullanılmaya başlanan teknolojileri yakından tanımasını sağlamayı hedefliyor.

Gülsün: "Gençler kendilerini geliştirmeliler"
Törende söz alan PAGDER Başkanı Selçuk Gülsün, robot bağışının gerçekleştirilmesine katkıda bulunan Enelkon Otomasyon ve Hürmak Plastik ile kalıp bağışında bulunan Ceylan Makina Kalıp’a teşekkür etti.
Endüstri 4.0’ın konuşulduğu günümüz dünyasında, geleceğin işgücü olacak olan gençlerin kendilerini otomasyon alanında geliştirmeleri gerektiğini dile getiren Gülsün, "Bu perspektiften bakıldığında, bugün yaptığımız bağışın önemi daha net olarak görülecektir” diye konuştu.
Türkiye'deki nitelikli personel ihtiyacını karşılamak adına eğitime yaptıkları bağışların hız kesmeden devam edeceğini vurgulayan Gülsün, okuldan mezun olanların işlerinin hazır olduğunun da altını çizdi.

Özbaşaran: "Öğrencilerin ilgisi her geçen yıl artıyor"
İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Teknik Öğretmeni Levent Özbaşaran ise, bölüme verdikleri destekten dolayı PAGDER’e teşekkür ederek, “PAGDER’in destekleri ile birlikte bölümümüz okuldaki en modern alt yapıya sahip oldu. Yapılan bu bağışlarla öğrencilerin bölüme ilgisinin de her geçen yıl arttığını görüyoruz” dedi.
Bağış törende, İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Müdür Yardımcısı Hüseyin Nisan, robot ve kalıp bağışında bulunan Enelkon Otomasyon, Hürmak Makina ve Ceylan Makina'ya sertifikalarını takdim etti.