Özdemir: “Yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz”

2000 yılında faaliyet göstermeye başlayan Yasemin Makina; pamuk, sentetik ve akrilik iplik üzerine kurulmuş olan tekstil piyasasında, kalitenin vazgeçilmezi olan önemli makinaların ithalat ve ihracatını yapıyor.

A+ A-

GAZİANTEP/DÜNYA

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Yasemin Makina, müşterilerine ürün temin etmenin yanı sıra danışmanlık hizmeti de veriyor.
2000 yılında tekstil piyasasındaki yerlerini aldıklarını ifade eden Yasemin Makina firmasının sahibi Bülent Özdemir, tekstil makinaları sektöründe ‘İkinci el makinaların garantisi biziz’ sloganı ile faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getirdi.
Gaziantep’in Türkiye ekonomisi için büyük önem taşıyan bir şehir olduğunun altını çizen Özdemir, faaliyet alanı olarak tekstil makinalarını seçmelerinin nedenlerini ise şöyle anlattı: “Gaziantep, Orta Doğu ve Batı arasında ekonomik entegrasyonu sağlayan ve kültürel köprü görevini üstlenen önemli bir kent. Şehir ayrıca, Türkiye sanayisine güç katan ve ülkenin lokomotif sektörlerinden olan tekstilin önemli merkezlerinden biri konumunda. Ülkemiz için önemli bir konuma sahip olan şehrimizin sanayiye sunduğu geniş alandan biz de faydalanarak, 2000 yılında tekstil piyasasındaki yerimizi aldık. Pamuk, sentetik ve akrilik iplik üzerine kurulmuş olan tekstil piyasasında, kalitenin vazgeçilmezi olan önemli makinaların ithalat ve ihracatını üstlendik. Gerek sektöre yeni girecek, gerekse var olan tesislerini ileriye taşıyacak sanayicilerin dostu olmayı kendimize ilke edindik.”

“Müşterilerimize danışmanlık da yapıyoruz”
Firma olarak, müşterilerine ürün temin etmenin yanı sıra danışmanlık hizmeti de verdiklerini ifade eden Bülent Özdemir, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İthalatını ve ihracatını yaptığımız makinaları müşterilerimizin istekleri doğrultusunda temin ediyoruz. Ancak, söz konusu makinaların kullanılacağı alanda gerekliliği, işletme üretimine daha fazla nasıl katkıda bulunacağı, tam olarak işletmeye artılarının ve eksilerinin ne olacağını konusunda müşterilerimize bilgi de veriyoruz. Bu konularda danışmanlık yaparak, sanayicimize doğru yolu gösteren bir kılavuz olmak da temel ilkelerimiz arasında. Bünyemizde bulundurduğumuz makinalarımızla işletmelerin eksiğini anında karşılamanın yanı sıra, elimizde olmayan ve müşterilerimiz tarafından talep edilen makinaları da en güvenilir şekilde temin etmek için daima hazır pozisyondayız.”

“Yurtdışından da talep alıyoruz”
Yurtdışından da talep aldıklarına dikkat çeken Bülent Özdemir, “Ülkemiz sanayicilerinin isteklerine verdiğimiz doğru cevaplarla duruşumuzu vurgularken; yurtdışındaki sanayicilerin de doğru ve güvenilir hizmetimizden faydalanmak istemeleri hem bizi onure ediyor, hem de bağlantılarımızın daha da güçlü olmasını sağlıyor. Buna müteâkiben hizmetimize uluslararası olarak daha emin adımlarla devam etmekteyiz” diyerek sözlerini noktaladı.