Oyak Renault motor üretiminde rekor kırdı

‘Sıfır hata, sıfır kaza’ mottosuyla iş güvenliği ve kalite unsurlarını ön planda tutarak, motor üretiminde bir yılda gerçekleştirdiği en yüksek rakama ulaşan Oyak Renault, 2018'de 602 bin 421 adet motor üretimi gerçekleştirdi.

A+ A-

Oyak Renault, 2019 yılına motor üretiminde rekor kırarak girdi. Kendi vites kutusunu, şasisini ve motorunu üreten Oyak Renault, 2018 yılında 602 bin 421 motor üretimi gerçekleştirerek yeni bir rekor kırdı. Geçen yıl, yeni yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon tesisinin temelini atan kuruluş, ‘Sıfır hata, sıfır kaza’ mottosuyla iş güvenliği ve kalite unsurlarını ön planda tutarak, motor üretiminde bir yılda gerçekleştirdiği en yüksek rakama ulaştı. Şirket, bir yıl içinde gerçekleştirdiği rekor motor üretimini Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, Renault Grubu üst yönetimden yetkililer ve çalışanların katıldığı bir törenle kutladı.

Aoun: “Yeni rekorlar kıracağız”
Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, gerçekleştirdikleri rekor motor üretimine ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Oyak Renault olarak, ‘sıfır hata, sıfır kaza’ mottosuyla iş güvenliği ve kalite unsurlarını ön planda tutarak motor üretiminde bugüne dek elde ettiğimiz en yüksek üretim performansına ulaşmanın ve 602 bin 421 adetle tarihi bir rekor kırmanın gururunu yaşıyoruz. 2019 yılında da, 50 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle ülke ekonomisine ve otomotiv sanayiinin gelişmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”“6 farklı tipte motor üretiliyor”
Bursa’da üretilen motor ve mekanik aksamların, Renault Nissan Uluslararası Lojistik Merkezi aracılığı ile Renault Grubu fabrikalarında kullanılmak üzere ihraç edildiğini aktaran firma yetkilileri, “Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, 2018 yılında üretilen 602 bin 421 adet motor adediyle faaliyete geçtiği 1971 senesinden itibaren, 20 yıl boyunca ürettiği toplam motor rakamına da ulaşmış oldu. Renault Grubu’nun bir motor üretim üssü olarak konumladığı Oyak Renault’nun dizel ve benzinli olmak ürettiği 6 değişik motor tipi Türkiye dışında; Fransa, İspanya, Slovenya, Güney Afrika, Fas, Hindistan ve Romanya'da üretilen araçlarda kullanılıyor” diye konuştular.