Omron, bayileri ve çözüm ortaklarıyla Barselona’da buluştu

2017’yi yüksek büyüme oranıyla geride bırakan Omron, başarısında büyük pay sahibi olan bayileri ve çözüm ortakları ile Sysmac’ın kalbi olarak nitelendirdiği Barselona’daki Otomasyon Teknoloji Merkezi’nde bir araya geldi.

A+ A-

Geçtiğimiz yılı yüksek büyüme oranı ile geride bırakmayı başaran Omron, Türkiye geneline yayılmış geniş partner ağını her geçen yıl daha da artırarak, emin adımlarla yoluna devam ediyor. Şirket, başarısında büyük pay sahibi olan bayileri ve çözüm ortakları ile Sysmac’in kalbi olarak nitelendirdiği Barselona’daki Otomasyon Teknoloji Merkezi’nde bir araya geldi.
Omron’un Endüstri 4.0 çerçevesinde geliştirdiği yenilikçi otomasyon teknolojilerinin referans noktası olan Sysmac Otomasyon Platformu’nun Avrupa’daki üssü olan Otomasyon Teknoloji Merkezi’ne (ATC) yapılan yolculuğun yanı sıra, Barselona’nın dünyaca ünlü turistik merkezlerinin de gezildiğini aktaran yetkililer, “Etkinliğe katılanlar, Flamenko Dans gösterisi ve İspanya mutfağını deneyimledikleri yemek organizasyonları ile keyifli bir 3 günü geride bırakıp, başarılı ve yoğun geçen bir yılın yorgunluğunu atmış oldular” diye konuştular.
Otomasyon Teknoloji Merkezi tanıtım turu sonunda geride kalan yılın değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda, Omron Türkiye Genel Müdürü Bengi Pekmezoğlu, Satış Müdürü Yasin Dora ve Pazarlama Müdürü Nurcan Konak’ın da birer sunum gerçekleştirdiğini kaydeden yetkililer, şöyle konuştular: “Geçtiğimiz yıl en yüksek satış rakamları ile öne çıkan başarılı bayilere Yasin Dora tarafından ödül plaketleri verilirken, tüm katılımcı bayilere de Omron’un Sadakat Plaketi takdim edildi.”

“Entegre otomasyon platformu”
Sysmac’in, Omron'un tek bir yazılım altında otomasyon tesisi üzerinde tam kontrol ve yönetim olanağı sağlayan entegre otomasyon platformu olduğunu ifade eden yetkililer, “Küresel standartlara ve açık ağlara dayalı programlama, küresel olarak standart bir sistemin oluşturulmasını sağlar. Bu platformun merkezinde yer alan makina kontrolörü serisi, tüm makina cihazlarıyla senkronize kontrol olanağının yanı sıra; hareket, robotlar, görsel denetim, emniyet ve veritabanı bağlantısı gibi gelişmiş fonksiyonlar sunar. Birden fazla disiplini bir araya getiren bu kavram sayesinde; çözüm mimarinizi basitleştirebilir, programlamayı azaltabilir ve verimliliği optimize edebilirsiniz” dediler.

“Entegre, akıllı ve interaktif teknoloji çözümleri”
Omron'un entegre, akıllı ve interaktif teknoloji çözümlerinin, üreticilerin yenilik yaparak; verimlilik, esneklik ve kaliteyi artırırken, ürünlerini geliştirmelerine imkân tanıdığının altını çizen yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “Dünya çapındaki lider üreticiler; Omron'un entegre robot teknolojileri, bağımsız akıllı araçları (AIV), algılama, kontrol, emniyet, komponentler ve gelişmiş denetim çözümlerini kullanıyorlar. Dikey ve yatay entegrasyon, akıllı ürün verisi kullanımı ve insan-makina iş birliği üretim alanında otomatik optimizasyonun önünü açıyor. Omron bu tür teknolojileri geliştirip, üretmenin ve patentini almanın yanı sıra, uygulanması için gerekli mimariyi de sunuyor. Sysmac platform mimarisi, tüm bu öğeleri bir araya getirerek, üretim ortaklarının sektörde lider haline gelmesini sağlıyor.”