Omax ile Hypertherm birleşme anlaşması imzaladı

Aşındırıcı su jeti sistemleri üreticisi olan Omax Corporation ve endüstriyel kesme sistemleri ve yazılımları üreticisi Hypertherm, Omax’ı Hypertherm’in yüzde 100 iştirâki hâline getiren anlaşmanın imzalandığını açıkladı.

A+ A-

Aşındırıcı su jeti sistemleri üreticisi olan Omax Corporation ve ABD merkezli bir endüstriyel kesme sistemleri ve yazılımları üreticisi olan Hypertherm, Omax’ı Hypertherm şirketinin yüzde 100 iştirâki hâline getirmeye yönelik olarak önceden duyurulan anlaşmanın imzalandığını açıkladı.
İlk olarak 20 Mart tarihinde duyurulan anlaşma, Omax’ın sektörde öncü doğrudan tahrikli pompa, yazılım ve uygulama teknolojilerini, Hypertherm şirketinin şiddetlendirici bazlı pompaları ve aşındırıcı geri dönüşüm sistemlerini kapsayan tamamlayıcı portföyü ile resmi olarak birleştirecek.

Cheung: “Heyecan duyuyoruz”
Omax şirketinin kurucu ortağı ve CEO’su John Cheung, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dünyanın en iyi su jeti üreticilerinden biri olarak, sektörün en geniş ve teknolojik açıdan en gelişmiş su jeti ürünleri serisini sunma konusunda değerlerimizi ve vizyonumuzu paylaşan bir şirketle güçlerimizi resmi olarak birleştirmekten heyecan duyuyoruz. Hypertherm’in kültürü ve iş felsefesi, Omax’ın kültürü ve iş felsefesiyle ciddi ölçüde benzerlik gösteriyor ve birbirini tamamlıyor. Kurmuş olduğum şirketin, son 25 yıldır yaptığımız gibi, değerli müşterilerimizin gereksinimlerine hassas şekilde odaklanmaya devam edeceğine yürekten inanıyorum. Omax Corporation ve temsil ettiği değerler artık emin ellerde ve onları çok parlak bir gelecek bekliyor.”Smith: “Stratejimiz daha da ilerleyecek”
Hypertherm şirketinin Başkanı ve CEO’su Evan Smith ise, “Omax ve Hypertherm’in birleşmesiyle birlikte, müşteri sonuçlarında çarpıcı iyileşmelere odaklanan son teknolojilerle donatılmış çeşitli kesme çözümleri sunma stratejimizin daha da ilerleyeceğinden eminiz. Bu birleşme, Washington eyaletindeki Omax mühendisleri ve Minnesota’daki su jeti grubumuz olmak üzere iki son derece yetenekli mühendis grubunun güçlerini bir araya getirerek, pazara yeni su jeti teknolojilerinin girişini hızlandıracaktır. Omax şirketine ve ürünlerine büyük saygı duyuyoruz ve kuruluşundan bu yana gelen mirasını daha da geliştirmek için Omax ekibiyle yakın iş birliği içinde çalışmayı bekliyoruz” diye konuştu.