Kielce Fuarı'nda ‘Endüstriyel Bahar’

Polonya pazarına ulaşım noktası olan ve metal-malzeme işleme teknolojileri ile ilgili ülke endüstrisinin sunduğu ürün ve hizmetlerin sergilendiği Kielce 2018, 10-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

A+ A-

Yalçın GÜR

Kielce Fuarı, Polonya endüstrisi ile iş yapmak isteyen ilgili tüm tarafları, ‘Endüstriyel Bahar’ etkinliğine davet ediyor. Bahar aylarının başlarında 10-12 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi nedeniyle bu yıl ‘Endüstriyel Bahar’ olarak adlandırılan etkinlik, Polonya’da uzun yıllardır gerçekleştirilen ve endüstri dallarındaki trendleri belirleyen bir fuar olarak tanınıyor. Metal işleme teknolojilerinin fuar markası olan STOM, farklı bölüm adlarını taşıyan salonlarda organize edilecek. STOM, geçen yıl 10. kez gerçekleştirilmiş ve özel bir yıldönümü yaşamıştı.

Entegre metal malzeme işleme teknolojileri fuarı
Etkinlikte, Polonya’nın metal-malzeme işleme teknolojileri; takım tezgahları, sac işleme, lazerle işleme, yüzey işleme, kaynak teknolojileri, pnömatik, kontrol sistem ve teknolojileri, otomasyon, robotik, sanal süreçler ve 3D baskı teknolojileri-yazıcılar vb. bölümler altında sergileniyor. Çeşitli özel sunumların düzenlendiği Kielce Fuarı, entegre bir ortam sunuyor. Fuar; Polonya pazarına ulaşmak, ürün ve hizmetleri tanıtmak, satmak ve ülke endüstrisinin ürün ve hizmetlerini tanımak isteyenler için önemli fırsatlar sunuyor. Etkinlik; sadece Polonya’dan değil, Avrupa ve dışından gelen katılımcılar ve ziyaretçiler için de önemli bir iş potansiyeli oluşturuyor. Fuarla ilgili görüş belirten katılımcı ve ziyaretçiler memnuniyetlerini paylaşıyorlar.

Geçen yıl 12 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı
Geçen yıl 12 binden fazla profesyonel ziyaretçinin gezdiği fuara 35 ülkeden 900 şirketin katılmış olması, ne denli prestijli bir etkinlik olduğunun bir göstergesini oluşturuyor. Bu veriler, Kielce STOM Fuarı’nın 2016’da ziyaretçi ve katılımcı sayısını dikkat çekici oranlarda artırdığını gösteriyor. Geçen yılın katılımcılarının birçoğunun ‘Endüstriyel Bahar’ fuarına bu sene de katılacaklarını çok önceden teyit etmeleri ise, diğer önemli bir gösterge olarak öne çıkıyor. Fuar yetkilileri, bu önemli etkinliğin bir parçası olmak isteyenler için son çağrılarını yapıyorlar.

STOM fuarlarının sayısı artıyor
STOM markası ile metal işleme teknolojilerine odaklanan ve STOM-Tool (Metal İşleme, Takımlar ve Takım Tezgahları), STOM-Blech&Cutting (Sac-Metal İşleme ve Kesme) STOM-Laser (Endüstriyel Lazer ve Lazer Teknolojileri), WirtoProcessy (Sanal İşlemler), Spawalnictwo (Kaynak Teknolojileri ve Ekipmanları), DNI Druku 3D (3D Baskı Teknolojileri ve Yazıcıları), Pneumaticon (Pnömatik), Control-STOM (Kontrol Teknolojileri), Expo-Surface (Yüzey İşleme), Elektronik ve Otomasyon gibi çeşitli başlıklar altında metal-malzeme işleme teknolojilerinin tüm boyutlarıyla sergilendiği bir fuar ortamı, katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlayacak. Bu yıl 2018'de bu etkinliklere STOM-Robotics adlı serginin de eklendiğinin altı çiziliyor. Polonya’nın yenilikçi ürün ve çözümler konusundaki başarısının bu fuarlarda çok daha yakından görülebileceği vurgulanıyor.