Aydemir: "Müşterilerimize çözüm ortağı olarak hizmet veriyoruz"

Müşterilerine; danışmanlık, proje, kurulum ve satış sonrası hizmetler ile çözümler sunan N1 Robot, sektörün önde gelen endüstriyel robot markalarının sistem entegratörü olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

A+ A-

KAYSERİ/DÜNYA

ABB, Fanuc, Kuka ve Yaskawa gibi sektörün önde gelen endüstriyel robot markalarının sistem entegratörü olan N1 Robot, müşterilerine; danışmanlık, proje, kurulum ve satış sonrası hizmetler ile çözümler sunuyor.
Müşterilerinin memnuniyetini kazanmak için kendilerini sürekli geliştirdiklerini ve taleplere her zaman cevap vermeye çalıştıklarını söyleyen N1 Robot firmasının sahibi Harun Aydemir, “Endüstriyel alanlarda ve hizmet sektöründe robotlu otomasyon sistemleri üretmek amacıyla kurulan şirketimiz, müşterilerinin ihtiyaçlarını tek bir elden çözmeyi hedefliyor. Beyaz eşya ve otomotiv yan sanayii üreticileri için dünyada örneklerine az rastlanan ve Türkiye’de uygulaması bulunmayan özelleşmiş çözümler üreten N1 Robot, bu alanda yeteneklerini artırmak için de çalışmalarda bulunuyor. Ayrıca, manuel proseslerin robotlu otomasyon sistemine dönüştürülmesi, mevcut robotlu üretim hatlarının gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda iyileştirilmesi ve modernizasyonu alanında da faaliyet gösteriyoruz. Gelişen teknolojileri ve ihtiyaçları yakından takip ederek, süreçleri bu değişimlere göre organize ediyoruz” diye konuştu.

“Yılların bilgi birikimine sahibiz”
“Müşterilerimizi anlamak ve onları doğru yönlendirmek hedeflerimizin başında geliyor. Bu nedenle, onlara sürecin en başından itibaren danışmanlık yapıyoruz” diye konuşan Aydemir, yanlış yapılan projenin sadece firmalara değil, ülke ekonomisine de zarar verdiğini belirtti. Aydemir, şöyle devam etti: “Bu kapsamda onlar adına süreci iyi analiz ediyor ve en doğru kararı vermeleri için önlerine gerçek tabloyu koyuyoruz. Robotlu otomasyon sistemleri alanında yılların bilgi birikimine sahip teknik ekip ve iş ortaklarımızla, müşterilerimiz için bir firma olmaktan daha çok çözüm ortağı olmaya gayret ediyoruz.”
Birlikte çalıştıkları firmalara projenin en başında robot markasıyla ilgili doğrudan bir yönlendirmelerinin olmadığını anlatan Aydemir, “Öncelikle, talep edilen prosesin robotlu çalışmaya uygun olup olmadığını analiz ediyoruz. Ardından, robot markası ve modeli üzerinde durmaya başlıyoruz. Bu seçimi yaparken; firmanın daha önceden kullandığı bir markanın olup olmadığı, üretici firmaların prosese özel çözümü, kullanıcı kolaylığı ve fiyatı gibi parametreleri göz önünde bulundurarak marka seçimini müşteriyle birlikte yapıyoruz. Firmamız satış sonrası süreçte bu markalar için; teknik servis, eğitim, validasyon, yedek parça, bakım ve onarım desteği de sağlıyor” şeklinde konuştu.

“Anahtar teslim projeler sunuyoruz”
Kaynak, kesim, yüzey işleme, makina besleme, taşıma, paletleme, paketleme, spreyleme ve kamera gibi birçok robotik otomasyon uygulamalarında anahtar teslim projeler sunduklarını dile getiren Harun Aydemir, “Beyaz eşya ve otomotiv yan sanayii üreticileri için dünyada örneklerine az rastlanan ve Türkiye’de uygulaması bulunmayan özelleşmiş çözümler üreten firmamız, geçen yıl gerçekleştirdiği başarılı projelerini önümüzdeki dönemlerde geliştirerek artırmayı hedefliyor” dedi.
Proje kurulum sonrasındaki en önemli sürecin satış sonrası hizmet olduğunu aktaran Aydemir, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Satış sonrası hizmet, müşteri memnuniyetini belirleyen faktörlerin başında geliyor. Satış sonrasında en önemli konunun eğitim olduğunu düşünüyoruz. En başından beri eğitim hizmetlerimizi projenin vazgeçilmez bir parçası olarak görüyoruz.”