Murdoch: “Dijital dönüşüm uzun soluklu bir maraton”

Dünya genelinde 50 ülkede 18 bin çalışanı bulunan global yazılım şirketi Micro Focus firmasının CEO’su Stephen Murdoch, 27-28 Haziran’da gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretinde iş dünyasının önde gelen isimleriyle temaslarda bulundu.

A+ A-

Dünyanın 50 ülkesinde 18 bin çalışanı bulunan, 40 binden fazla müşteriye hizmet sunan global yazılım şirketi Micro Focus’un Türkiye’ye ilişkin planları, 27-28 Haziran’da Micro Focus’un CEO’su Stephen Murdoch’un ziyareti sırasında netlik kazandı. Türkiye’ye iki günlük ziyaret düzenleyerek, yazılım alanında bölgesel ihtiyaç ve beklentileri iş dünyasının önde gelen isimleriyle masaya yatıran Murdoch, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

“Türkiye yatırım yapmak için ideal bir pazar”
Genç ve teknolojiye yatkın nüfusun iş dünyasına dâhil olmasıyla birlikte, Türkiye’de şirketlerin IT kadrolarının daha da güçlendiğini kaydeden Micro Focus’un CEO’su Stephen Murdoch, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Türkiye’de iş yapan şirketlerin sürekli bir inovasyon arayışı ve Ar-Ge vizyonu çizdiğini görüyoruz. Bu da hem bölgesel, hem de global anlamda Türkiye’yi yatırım yapmak için ideal bir pazar haline getiriyor. Türk iş insanlarında gözlemlediğimiz bu motivasyon, Micro Focus’un bölgesel hedeflerinde Türkiye’nin önemli bir aktöre dönüşmesini sağladı.”

“Sonuçları çok hızlı biçimde gözlenebiliyor”
Dijital dönüşümün sonuçlarının çok hızlı ve etkili biçimde gözlenebildiğini vurgulayan Murdoch, “Fakat, bu dönüşümün kendisini aynı hızda yapmak, koşullar olgunlaşmadığı takdirde hataya davetiye çıkarıyor” dedi.
Şirketlerin dijitalleşme yolculuğuna çıkarken hassas analizler gerçekleştirerek, ihtiyaç ve hedeflerini doğru belirlemelerinin önemine dikkat çeken Murdoch, şöyle devam etti: “Örneğin; pek çok şirkette tam dijital bir yapıyı bir anda kurmak mümkün değil. Bunun için öncelikle geleneksel IT alt yapılarını yeni nesil sistem ve uygulamalarla harmanlayan hibrit tasarımlar çıkarılması gerekiyor. Şirketler bu nedenle, mevcut IT alt yapılarını dijital alt yapılarla birlikte kullanabilecekleri daha çevik projeler üzerinden ilerleyerek verimlilik sağlıyorlar.”

“Geniş bir çözüm ağı sunuyoruz”
Micro Focus Türkiye Yunanistan Genel Müdürü Deniz Kırca ise, “Bugün için dijital dönüşümün en verimli, en gerçekçi uygulaması hibrit alt yapılardır. Şirket içindeki alt yapıyı, özel bulut ve genel bulut ile birlikte kullanan bu tip yapılanmalar, kurumların mevcut IT yatırımlarını koruyarak daha kontrollü ve güvenli adımlar atmalarını sağlıyor. Micro Focus olarak bu süreçte; DevOps, IT operasyonları, bulut, güvenlik, bilgi yönetimi ve Linux/açık kaynak gibi pek çok alana dokunan geniş bir çözüm ağı ile kurumların yanında yer alıyoruz” diye konuştu.