Motorcu Yasin, yüzde 20 büyümeyi hedefliyor

Kuruluşundan beri müşteri memnuniyeti ilkesiyle hizmet sunan Motorcu Yasin, motor, redüktör ve endüstriyel pompa satışı yapıyor. Firma ayrıca, vibrasyon ve hız kontrol cihazlarının satışını da gerçekleştiriyor.

A+ A-

KONYA/DÜNYA

Son yıllarda düzenli bir büyüme ivmesi yakalayan Motorcu Yasin, 2018 yılında yüzde 20 oranında büyümeyi hedefliyor.
Redüktör ve motor sektöründe öncü bir firma olduklarını belirten Motorcu Yasin Yasinoğulları Elektrik Motorları Pet. Ürn. San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Ömer Demirhan, “Motorcu Yasin, 1977 yılında İstanbul’da babam Yasin Demirhan tarafından kurulan Çerko Motor’un grup firması olarak 2004’te Konya’da (Motorcu Yasin Yasinoğulları) ayrı bir firma olarak faaliyet göstermeye başladı. Çerko Motor, İstanbul’da geniş stok ve ürün çeşitliliği ile 41 yıldır hizmet veriyor ve Orta Doğu ülkelerine yaptığımız ihracatları buradan gerçekleştiriyoruz. Motorcu Yasin olarak, 2014 yılında Gaziantep’te de bir şubemiz faaliyet göstermeye başladı” dedi.

“İlk önceliğimiz müşteri memnuniyeti”
Motor, redüktör ve endüstriyel pompa satışı yaptıklarına dikkat çeken Demirhan, ayrıca vibrasyon ve hız kontrol cihazları sattıklarını dile getirdi. Yılmaz Redüktör, ELK Motor, Volt Motor, Omega Motor, Siemens Motor, Miksan Motor, Kem-P Vibrasyon gibi markaların ana bayisi olduklarını aktaran Demirhan, “Satış aşamasında ve satış sonrasında söz konusu ürünlerin gerekli teknik hizmetini de veriyoruz. Firmamızın ilk önceliği müşteri memnuniyeti” diye konuştu.“Geniş bir stok ağı bulunduruyoruz”
Konya’da farklı ürün gruplarında geniş bir stok ağı bulundurduklarını belirten Ömer Demirhan, söz konusu kentte bin 400 metrekaresi kapalı toplam 2 bin metrekarelik bir alanda hizmet faaliyetlerini sürdürdüklerini bildirdi. Demirhan, konuşmasına şöyle devam etti: “Stok bulundurmak şirketler için ciddi bir maliyet yükü olsa da, anında teslimat konusundaki başarımızla bu maliyeti avantaja çevirmiş durumdayız. Motorcu Yasin olarak, ülkemizde elektrik motorları alanında en geniş ürün yelpazesine sahip olan ve piyasaya sürdüğü ürünlerle hemen her türlü motor talebine cevap veren bir firma durumundayız.”
2014’ten beri Gaziantep Küsget Sanayi Sitesi’ndeki 650 metrekarelik alanda firmalarının şubesinin faaliyet gösterdiğini kaydeden Demirhan, “Gaziantep bizim için önemli bir pazar ve şehirden Doğu ve Güneydoğu illerine hizmet vermemiz daha kolay oluyor. Burada sunduğumuz hizmet kalitemizle ciddi bir pazar payı yakaladık. İstanbul, Konya ve Gaziantep’te toplam 23 kişiye istihdam sağlıyoruz” dedi.

“7/24 teknik destek veriyoruz”
Doğu ve Güneydoğu ile Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinde çok aktif olduklarına vurgu yapan Demirhan, müşterilerin ayağına hizmet götürdüklerini anlattı. Kendi araçlarıyla ürünlerin nakliyesini sağladıklarını ifade eden Ömer Demirhan, 7/24 teknik destek ve hizmet sunduklarının altını çizdi. Hizmet kaliteleri ve deneyimleri ile pazarda iyi bir yer edindiklerini anlatan Demirhan, müşteri memnuniyetinin her zaman ilk hedefleri olduğunu vurguladı. Demirhan, sözlerini şöyle noktaladı: “Deneyimli ve sektöre hâkim bir kadro ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Metal sanayii, makina, tarım makinacıları, değirmen sektörü, paketleme makinacıları ve vinç sektörü ağırlıklı olarak çalıştığımız sektörler arasında yer alıyor.”