Motor yolvericileri montajını daha kolay hale getiren besleme sistemi

Eaton’ın yeni motor yolverici besleme sistemi (MSFS), makina ve sistem üreticilerine hızlı, kolay, çok yönlü ve uygun maliyetli bir şekilde motor yolvericilerini çoklu motor uygulamalarına monte etme imkânı sunuyor.

A+ A-

Eaton

Eaton’ın yeni motor yolverici besleme sistemi (MSFS), makina ve sistem üreticilerine hızlı, kolay, çok yönlü ve uygun maliyetli bir şekilde motor yolvericilerini çoklu motor uygulamalarına monte etme imkânı sunuyor. Söz konusu çok yönlü sistem, motor koruma şalterleri, motor yolverici kombinasyonları ve yumuşak yolvericiler için besleme terminal blokları ve adaptör plakaları ile tamamlanmış 125A değerinde entegre üç faz baraya sahip plakaları içeriyor. Ayrıca, ölçüm modülleri gibi diğer komponentler de kolayca entegre edilebiliyor.

Azami uygunluk ve zamandan tasarruf
Azami uygunluk ve zamandan tasarruf için, MSFS plakaları doğrudan DIN montaj rayları üzerine tutturulabiliyor veya standart montaj rayı üzerine kurulabiliyor. Her iki durumda da, monte edildiğinde plakalar, adaptör plakaları ile temasa ve terminal bloklarını beslemeye hazırdır. Plakalar, dört veya sekize kadar adaptör plakası-barındırabilir. Kullanıcıların enversör yolvericileri gibi daha büyük montajlar için özel adaptörlerin yanı sıra, PKZ ve PKE motor koruma şalterleri gibi komponentleri de ekleyebildikleri standart adaptör plakaları da bulunuyor.
MSFS sistemi için terminal bloğu besleme ünitesi, plaka üzerinde herhangi bir yerde konumlandırılabiliyor ve aletsiz kablolama bağlantısı için yaylı kilit sistemini kullanıyor. Güç bağlantıları terminal bloklarının en üst veya en alt kısmında bulunuyor. Terminal blokları 80A olarak ayarlanmıştır. MSFS sisteminde en fazla 125A’ya kadar olan daha yüksek akımlar için, iki terminal bloğu tek bir plakayı beslemek için kullanılabiliyor.

IP20 koruması sunuyor
Artırılmış güvenlik, EC 61439 ve UL 508 uyarınca güç dağıtımı sağlayan MSFS sisteminin temel faydasıdır. Sistem gerilim altındaki parçalarla kazara temasa karşı IP20 korumasını sunuyor. Bu da, komponentlerin yerel yönetmeliklerce izin verildiği yerde, elektrik kaynağını kapalı duruma getirmek zorunda kalmadan değiştirilebileceği anlamına geliyor. MSFS besleme sistemi; pahalı olmayan, fakat sadece kısıtlı avantajlara sahip motor yolvericilerini tedarik eden basit ortak linklerin kullanımı, geniş işlevsellik ve 630 A’ya kadar olan yükleri taşıyan Eaton SASY serisi gibi sistemler arasında köprü vazifesi görüyor. Ancak bu, daha küçük çaplı uygulamalarda her zaman uygun maliyetli değildir.