Mobil makinalar için durum izleme

B&R tarafından sunulan modüler kontrol ve I/O sistemi X90, şimdi opsiyonel olarak durum izleme fonksiyonları ile birlikte kullanılabilir durumda. Bu sayede, spontane makina duruşlarının sebep olduğu arızalar erken tespit edilebilir ve düzeltilebilir.

A+ A-

B&R

B&R'ın modüler kontrol ve I/O sistemi X90, şimdi opsiyonel olarak durum izleme fonksiyonları ile birlikte kullanılabilir durumda. Bu sayede, spontane makina duruşlarının sebep olduğu arızalar erken tespit edilebilir ve düzeltilebilir. Durum izleme yoluyla öngörülebilen bakım sayesinde, planlanmamış servislerin ve makina duruşlarının önemli ölçüdeki maliyetleri azaltılmakta ve makinanın kullanılabilirliği artırılmaktadır.
X90 modülü ile bir makinanın durumu sürekli olarak izlenebilmektedir. Sonuçlar, her bir parçanın bakım gereksinimleri hakkında tahminde bulunulmasını sağlar. Tipik uygulamalar; hidrolik üniteler, kayışlar, redüktörler veya motorlar gibi dönen makina parçalarının sürekli olarak izlenmesidir. Hazırlanan sensör verileri yazılımda da kullanılabilir durumdadır.
Durum izleme opsiyon kartları mobil makinalarda arıza durumlarının erken tespiti için kullanılır.

Yenilikçi bir otomasyon şirketi
Genel merkezi Avusturya'da olan B&R, tüm dünyada ofisleri bulunan yenilikçi bir otomasyon şirketi. Firma, 6 Temmuz 2017 tarihinden beri ABB Group bünyesinde bir iş birimi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Endüstriyel otomasyonda dünyanın öncü kuruluşlarından biri olan B&R, gelişmiş mühendislik bilgisini modern teknoloji ile harmanlıyor. Kuruluş, makina ve fabrika otomasyonu, tahrik ve kontrol teknolojisi, görselleştirme ve entegre emniyet teknolojisinde çeşitli sektörlerden müşterilerine bütünsel çözümler sunuyor. Endüstriyel loT ile OPC UA, Powerlink ve openSafety gibi iletişim standartlarının yanı sıra, Automation Studio yazılım geliştirme ortamının da sayesinde B&R, geleceğin otomasyon mühendisliğini yeniden tanımlıyor. Yenilikçi çözümleri ile otomasyon dünyasında yeni standartlar belirleyen şirket, süreçleri basite indirgemeye ve müşterilerin beklentilerinin ötesine geçmeye yardımcı oldu.
Firma hakkında daha fazla bilgi için www.br-automation.com.tr adresi ziyaret edilebilir.