MİB, WIN Eurasia Fuarı’nı destek kapsamına aldı

14-17 Mart tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından sanayi devlerini bir kez daha Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturmaya hazırlanan WIN Eurasia Fuarı, Makina İmalatçıları Birliği tarafından destek kapsamına alındı.

A+ A-

WIN Eurasia 2019 Fuarı, Makina İmalatçıları Birliği (MİB) tarafından destek kapsamına alındı. Etkinlik katılımcıları ayrıca, Ticaret Bakanlığı tarafından verilecek olan 30.000 TL üst limitli yüzde 50 fuar teşvikinden de yararlanabilecekler.
WIN Eurasia’nın uluslararası pazara açılmak için önemli bir vitrin olduğunu ve her yıl başarısını bir adım daha öteye taşıdığını aktaran fuar yetkilileri, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “Etkinlik bu yıl Makina İmalatçıları Birliği’nin desteği ile 14-17 Mart tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından sanayi devlerini Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturacak. Makina İmalatçıları Birliği’nin WIN Eurasia’yı destek kapsamına aldığını açıklaması ile fuar bu yıl, Türkiye’nin üretici gücü konumunda bulunan Türk makinacıları ile gücüne güç katacak.”

“Tüm eko-sistemi bir araya getiriyor”
Etkinliğin; sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden birleştirme ve kaynak teknolojilerine, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistemi bir araya getirdiğini kaydeden yetkililer, “WIN Eurasia, imalat sanayiine 360 derece bakış açısı sağlarken; katılımcılarına otomasyon, dijitalleşme, nesnelerin interneti ve artırılmış gerçeklik gibi teknolojik gelişmeleri de yakından deneyimleme fırsatı sunacak. ‘Geleceğin Parçası Ol’ sloganıyla, üretim süreçlerinin ve teknolojik yeniliklerin; Endüstri 4.0 konsepti altında bir araya geldiği fuarda, alanında uzman isimlerin katılacağı konferanslarla sektörün gelecek vizyonu da tartışılacak” diye konuştular.“Avrasya’nın en önemli sanayi buluşması”
Makina İmalatçıları Birliği üyelerinin avantajlı katılım koşulları ile fuarda yer alacağını aktaran yetkililer, şöyle devam ettiler: “2 binin üzerinde ulusal ve uluslararası markanın sahne aldığı, her yıl 75 binin üzerinde yerli ve yabancı sektör profesyonelinin ziyaret ettiği Avrasya’nın en önemli sanayi buluşmasında, ülkemizin üretimi ve Türkiye’nin makinacılarının geldiği nokta Avrupa ve Asya pazarları ile paylaşılacak. Tahsis çalışmaları hızla devam eden WIN Eurasia, MİB üyelerine avantajlı fiyat ve alanlar da sunuyor. Birliğin üyeleri, sağlanan avantajlı fiyatların yanı sıra, Ticaret Bakanlığı’nın 30 bin TL üst limitli yüzde 50 fuar teşvikinden de yararlanabilecekler.”