Maxion Jantaş, TİM tarafından ödüllendirildi

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin İnovaLİG ile inovasyon liderlerini belirlediği ve beş farklı kategoride en yenilikçi şirketlerin seçildiği yarışmada Maxion Jantaş, ‘İnovasyon Kaynakları’ kategorisinde üçüncü oldu.

A+ A-

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile inovasyon liderlerini belirledi. Türkiye genelinde 971 firmanın başvurduğu, toplamda 15 firmanın ödüllendirildiği törende, Maxion Jantaş ‘İnovasyon Kaynakları’ kategorisinde üçüncülüğe lâyık görüldü. Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, ödülünü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı.

Zaim: “Dünya müthiş bir değişim yaşıyor”
Ödülle ilgili açıklamalarda bulunan Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, şunları söyledi: “Dünya, dijital teknolojinin başı çektiği müthiş bir değişimi yaşıyor ki; bu değişimin önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir ivme ile yaşamın her alanında etkili olacak radikal sonuçları olacağını görüyoruz. Bu değişimin merkezinde inovasyon var. Bu bilinçle üç yıl önce işletmelerimizde başlattığımız inovasyon kültürü çalışmalarımızı kararlılıkla ve başarıyla sürdürüyoruz. Hedefimiz; inovasyon kültürümüzü, yenilikçi bakış açısı ile düşünülmeyeni düşünerek, yapılan işi bugün yaptığımızdan nasıl daha farklı yaparızı sürekli sorgulayarak ve kutuların dışına çıkarak yaşam biçimimiz haline dönüştürmek.”

“Çok zorlu bir süreç”
Söz konusu sürecin çok zorlu olduğunu ve işletmelerinin her bölümünde çok sistematik ve geniş katılımlı bir çalışma gerektirdiğinin altını çizen Zaim, “En önemli önceliklerimizden biri de, bu kültürü yaşam biçimimiz haline getirmek. Bugün sektör lideriyiz, küresel anlamda örnek gösterilen başarılara sahibiz. Bütün bu başarılarımızın sürdürülebilirliğinin inovasyon ve dijital dönüşüm alanındaki başarılarımıza bağlı olduğunun bilincindeyiz. İnovasyon kültürü yapılandırma çalışmalarımız devam ederken, diğer yandan da Endüstri 4.0 ile desteklenen ve akıllı fabrikalara doğru giden bir değişim ve dönüşüme imza atıyoruz. Zorlu, ama bir o kadar da heyecanlı bu sürecin içerisinde geleceğe doğru yol alıyoruz. Aldığımız ödüller ise, tüm ekibimizi daha çok motive ediyor ve heyecanlandırıyor” diyerek konuşmasını noktaladı.