Maxion İnci Jant, beşinci fabrikasının temelini törenle attı

Maxion Wheels ve İnci Holding iştiraki olan Maxion İnci Jant Grubu, yeni fabrikasının temelini attı. 2020 yılında tamamlanması planlanan fabrikanın açılışıyla şirket beşinci fabrikasını hizmete almış olacak.

A+ A-

Avrupa’nın tek lokasyondaki en geniş ürün yelpazesine sahip jant üreticisi Maxion İnci Jant Grubu, Manisa’da yeni jant fabrikasının temelini attı. Şirketin beşinci fabrikası 21 bin metrekare alan üzerine kurulacak. Bölge istihdamına katkı sağlanması amaçlanan, üretim ve depolama faaliyetlerinin yanı sıra idari bina olarak da kullanılacak yeni fabrikanın, grubun jant üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliğini artırmaya yönelik 2020’de devreye alınması planlanıyor.

Zaim: “Ülkemizi başarıyla temsil ediyoruz”Temel atma töreninde konuşan Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Avrupa’nın en büyük jant üretim komplekslerinden biri olarak beş kıtada 60’ın üzerinde ülkeye yaptığımız ihracat ciromuzun yüzde 80’ini oluşturuyor. 60’ın üzerinde ülkede jantlarımız dönüyor ve biz bu tabloyla gurur duyuyoruz. Başarılarla dolu bir yılı daha geride bırakmanın verdiği güven ve gururla sektörümüzde lider olarak yolumuza emin adımlarla büyüyerek devam ediyoruz. Maxion İnci Jant Grubu, bugün çok kritik bir zamanda yeni ve bizim için çok önemli bir yatırımı daha gerçekleştiriyor” diye konuştu.

“Ortaklığımızın temelini sağlamlaştırıyor”
Ortaklıklarının temelinin attıkları beşinci fabrika yatırımı ile daha da sağlamlaştığını ifade eden Zaim, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Yeni fabrikamızı faaliyete geçirdiğimizde, elde ettiğimiz başarılara yenilerini ekleyeceğimize olan inancım tam. Dünyanın dört bir yanına gönderdiğimiz ürünlerimizle, ortaklarımız Maxion Wheels ve İnci Holding’den aldığımız güçle ve ülkemize duyduğumuz güvenle yatırımlarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Odağımıza aldığımız innovasyon ve Endüstri 4.0 atılımlarımızla fark yaratacağız. Başarılı finansal ve operasyonel performansımızı sürdürürken, yeni yatırımlarımız ve kapasite kullanım oranlarımızdaki artışlar sayesinde, ülkemizin istihdamına ciddi katkıda bulunmaya devam ederken, artan ihracatımızla ülkemiz adına daha fazla katma değer yaratabileceğimiz için mutluyuz. Bu yatırım; ülkemize ve ülkemiz insanına, tüm çalışalarımıza duyulan güvenin de bir kanıtı. Yeni yatırımımızın başta ülkemiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”