MAKTEK Konya Fuarı için geri sayım sürüyor

Anadolu’nun en büyük fuar merkezlerinden biri olan Konya Ticaret Odası-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan MAKTEK Konya, 10-13 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

A+ A-

Konya Ticaret Odası-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde kapalıranı açacak MAKTEK Konya 2019 Fuarı, 10-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Konya'nın 'Türkiye'nin KOBİ Başkenti' olarak adlandırıldığını ifade eden yetkililer, "Şehir; otomotiv tedarik sanayii, savunma sanayii, tarım aletleri ve değirmen makinaları imalatı, döküm sanayii, kalıpçılık, spor amaçlı tüfek parçalarının üretimi ve şu an Türkiye’de tek olan robot imalatı fabrikasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Böylesine önemli bir şehirde düzenlenecek MAKTEK Fuarı ise, 250 milyon dolarlık iş hacmiyle Türkiye ekonomisi için önemli bir görev üstleniyor" diye konuştular.
Etkinliğin bu yıl ilk kez Konya'da sahne alacağını aktaran yetkililer, "Fuar, Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ile Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş. işbirliği ve Makina İmalatçıları Birliği'nin (MİB) desteğiyle organize ediliyor. MAKTEK Konya, 10’un üzerinde alım heyetinin yanı sıra, 40 ülkenin de ajandasında yer almasıyla takım tezgahları sektörü için köprü görevi görüyor. Yaklaşık 300 katılımcıyı 65 ülkeden gelen 40 bin profesyonelle buluşturacak olan fuar, bölgesine sağladığı ekonomik güçle özellikle; Bursa, Manisa, İzmir, Mersin, Ankara, Kayseri, Adana ve Eskişehir’den gelecek olan sektör temsilcilerini ağırlamayı hedefliyor. Üretimin yoğun olduğu tüm sektörler için vazgeçilmez bir unsur olan takım tezgahları sektöründe Ar-Ge destekli inovasyon harikası ürünlere ev sahipliği yapacak olan etkinlikte; CNC, takım tezgahları ve otomasyon yazılımları ile sac işleme sektörleri ön planda olacak" diye konuştular."Yeni pazarlara açılmak için fırsat sunacak"
Fuarda, yurtiçinden sektör heyetlerinin yanı sıra, yabancı sektör profesyonellerinin de ağırlanacağını ifade eden yetkililer, MAKTEK Konya'da Endüstri 4.0 ile geliştirilmiş ürünlerin sergileneceğini ve yeni pazarlara açılma konusunda firmalara imkân sağlanacağını kaydettiler. Yetkililer, "Etkinlikte; CNC ve üniversal talaşlı imalat makinaları, sac işleme makinaları, kesici takımlar, takım tutucular, CAD/CAM, PLM yazılımları, ölçü aletleri, kalite kontrol cihaz ve ekipmanları, robotik sistemler, kaynak, kesme ekipmanları, kaynak makineleri, yedek parça, ısıl işlem donanımları, taşıma sistemleri, yağlama ve soğutma sistemleri sergilenecek" diyerek sözlerini noktaladılar.