Makina ihracatçıları için özel olarak geliştirilen evrensel güvenlik rölesi

ESR5-NO-31-UC güvenlik rölesinin piyasaya sürülmesi; envanter, kurulum ve satın alma ile ilişkili masrafları da azaltırken, ESR5 cihazlarının evrensel uygulanabilirliğini teyit ediyor.

A+ A-

Eaton

Enerji yönetimi şirketi Eaton, güvenlik rölesi portföyünü yeni ESR5-NO-31-UC ile genişletiyor. Söz konusu cihaz, 24 V’den 230 V’ye AC veya DC’de hem küresel, hem de çeşitli sistem mimarileri boyunca kullanım için uygunluğu sağlayan geniş bir gerilim aralığı için tasarlandı. Bu yüzden, röleler ABD içinde norm olarak kabul edilen 110 V kontrol gerilimiyle de kullanılabiliyor. Yeni güvenlik rölesi, Eaton ESR5 röle ailesinin en son üyesi olma özelliğini taşıyor. Bu güvenlik rölesinin piyasaya sürülmesi; envanter, kurulum ve satın alma ile ilişkili masrafları da azaltırken, ESR5 cihazlarının evrensel uygulanabilirliğini teyit ediyor.

Işık perdeleri gibi sensörler bağlanabiliyor
Ürünün ESR5 NO 31 UC OOSD çıkışları tarafından oluşturulan sinyalleri işleyebilmesi, ışık perdeleri gibi sensörleri bağlamayı mümkün kılıyor. Bu röle, üç adet yedek çıkış devresini ve ışık perdeleri boyunca çeşitli ek sensör tipleri için bağlantı noktalarını kullanırken; acil durdurma, güvenlik kapıları ve özel solenoidler veya solenoid devreler de ayrıca eklenebilir.
Yeni güvenlik rölesi, cihaz tarafından kontrol edilmekte olan farklı tipteki güvenlik sensörleri açısından büyük esneklik sunuyor. Geniş aralıklı gerilim girişinin yanı sıra, giriş ve çıkış kısımlarında bulunan pek çok bağlanabilirlik seçeneği, çok çeşitli güvenlik devrelerinde kullanılabilen tekli bir cihaz tipi gibi geniş çapta uygulamalara olanak tanıyor. Makina üreticileri ve sistem entregratörleri bu yüzden mühendislik süreçlerini basitleştirirken; envanter ve yedek parça ile ilişkili masrafları azaltacak çok farklı sayıda komponente ihtiyaç duymayacaktır.

Alandan tasarruf edilmesini sağlıyor
22.5 mm genişliği ile söz konusu güvenlik rölesi, önceki modelin yarısı kadar geniş olup, kontrol panelinde alandan tasarruf edilebilmesine olanak sağlıyor. Ek olarak; -40 °C +55 °C genişletilmiş ortam sıcaklığı aralığı, mümkün olan uygulamaların sayısındaki artışa katkıda bulunuyor.
UL onayına sahip olan ESR5-NO-31-UC güvenlik rölesi, en yüksek performans seviyesindeki işlevsel güvenliği (EN 13849’a uygun PL-e) yüksek güvenlik bütünlüğü seviyesi (EN 62061’e uygun SIL CL-3) ile bir araya getiriyor.
Şu anda piyasada olan ESR5- NO-31-UC, bir önceki röle modeli ESR5-NO-31-AC DC’nin yerine geçti.

Eaton, enerji verimliliği çözümleri sunuyor
2017 yılında 20,4 milyar dolarlık satışa imza atan ve bir enerji yönetim şirketi olan Eaton, müşterilerine; elektriksel, hidrolik ve mekanik enerjiyi daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde yönetmeleri için yardımcı olan enerji verimliliği çözümleri sunuyor. Yaklaşık olarak 96 bin çalışanı olan kuruluşun ürünleri 175’ten fazla ülkede satılıyor.