Lohmann, Türkiye’deki fabrikasını törenle açtı

Lohmann, 2011 yılında açtığı satış ofisi ile başladığı Türkiye’deki faaliyetlerini, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin destekleriyle Kocaeli’de açılışını gerçekleştirdiği fabrika ile ileri bir boyuta taşıdı.

A+ A-

Dünyanın en büyük bant ve yapıştırma üretim şirketlerinden Lohmann, Türkiye’deki ilk fabrika yatırımını Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde (GEPOSB) gerçekleştirdi. Türkiye’yi bölgesel üretim ve ihracat merkezi olarak konumlandırmayı hedefleyen şirket, başta Orta Doğu pazarı olmak üzere birçok ülkeye ‘Made in Türkiye’ damgalı ürünlerini ihraç edecek. Üretim tesisinin açılış töreni; Lohmann CEO’su Elmar Boeke, Lohmann EMEA Bölgesi İş Birimi Direktörü Andreas Tanzer ve Lohmann SCEE Bölge Müdürü Markus Koch’un ev sahipliğinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin üst düzey yetkilileri, yerel protokol ve iş dünyası temsilcilerinin katılımları ile 8 Ekim 2018’de gerçekleştirildi.

Boeke: “Büyük işler gerçekleştireceğiz”
Açılışta töreninde bir konuşma yapan Lohmann CEO’su Elmar Boeke, 167 yıllık geçmişi olan şirketlerinin, yapışkan bant teknolojisi alanının öncü güçlerinden bir tanesi olduğunu söyledi. Yıllardır etkili ve yüksek teknolojili yapışkan bantlar ve yapıştırma çözümleri üretmeye ve geliştirmeye devam ettiklerini aktaran Lohmann, “Müşterilerimize, kendi pazarlarında daha başarılı olmalarını sağlamak için üstün hizmet ile akıllı ve kişiye özel çözümler sunmayı amaçlıyoruz. Bireysel çözümler sunan Lohmann’da, yüzde 90’dan fazla özelleştirilmiş ürünler ve 200’den fazla patent bulunuyor. Günümüzde tüm dünyaya yapıştırma çözümleri üreten bir şirket olarak, Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin gün geçtikçe gelişen ekonomik gücü ve büyüyen iç piyasasıyla Lohmann olarak Türkiye’de büyük işler gerçekleştireceğimize eminiz. Türkiye’deki yeni pazarımızla; hem bizim varlığımızdan haberdar olmayanları ürün ve hizmetlerimizle tanıştırmak, hem de müşterilerimize daha iyi kalitede hizmet sunmak istiyoruz” diye konuştu.Tanzer: “Bizim için çok önemli bir ülke”
29 ülkeye yayılan üretim ağlarını Türkiye gibi değerli ve avantajlı bir ülkeye de taşıdıkları için çok şanslı olduklarını söyleyen Lohmann EMEA Bölgesi İş Birimi Direktörü Andreas Tanzer ise, Türkiye pazarında üretime başladıkları için mutlu olduklarını ifade etti. Tanzer, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü tarafından EKİÖ üyeleri arasında 2015 ile 2025 yılları arasında en hızlı büyüyen ülkelerden biri olarak görülen Türkiye bizim için çok önemli. Burada fabrika açmamızın diğer öne çıkan nedenleri ise, Türkiye’nin güçlü endüstriyel altyapısının bulunması ve Türk tüketicilerin daha çok yerel tedarikçileri tercih etmesidir. 2011 yılında Türkiye’de bir satış ofisi şubesi ile faaliyetlerimize başladık, 2018 yılında ise üretime geçtik. Bu noktada tüm süreçte bize verdikleri destekten ötürü T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ekibine teşekkürü borç bilirim. Türkiye’de faaliyet göstereceğimiz ana piyasalar; tüketici ürün ve elektronikleri, grafik, ulaştırma, yapı ve yenilenebilir enerji olacak. Türkiye pazarında bu alanların her birinde başarılı çalışmalar gerçekleştireceğimize inanıyoruz.”

Koch: “Gelecek için sağlam adımlar atıyoruz”
2011 yılından beri satış ofisleri ile sürdürdükleri Türkiye’deki faaliyetlerini fabrika açılışı ile perçinlemiş olmaktan ötürü gurur ve mutluluk duyduklarını aktaran Lohmann SCEE Bölge Müdürü Markus Koch da, “2011’den bu yana Türkiye’de güzel işler gerçekleştirdik. Ortaklarımız ve müşterilerimiz için hızlı olmak ve daha iyi hizmet üretmek adına bu yeni girişim bizler için çok önemli. Lohmann Türkiye’nin geleceği için sağlam adımlar atıyoruz. Bu gelecek için hepimiz son derece heyecanlıyız” diyerek sözlerini noktaladı.