Lineer yataklı en kompakt silindir

Yenilikçi MXZ serisi, pazardaki en üst hassasiyeti ve doğrusallığı sunan kompakt silindir tasarımıyla öne çıkıyor. Yeni ürün, dâhili yatağıyla, durdurucu, kenetleyici (klemp), pozisyoner ve taşıyıcı olarak çalışabilecek benzersiz bir çözüm.

A+ A-

SMC Turkey Otomasyon A.Ş.

Pnömatikte dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan SMC, entegre lineer yataklı kompakt bir silindir geliştirdi. Yenilikçi MXZ serisi, pazardaki en üst hassasiyeti ve doğrusallığı sunan kompakt silindir tasarımıyla öne çıkıyor. Yeni ürün, dâhili yatağıyla, durdurucu, kenetleyici (klemp), pozisyoner ve taşıyıcı olarak çalışabilecek benzersiz bir çözüm.
Yüksekliği sadece 44 mm olan MXZ, dar alanda hafif iş parçalarınının taşınacağı, kısa ve hassas stroklu bir silindire ihtiyaç duyulan her uygulamada kullanılabilir. Yanal yüklere karşı yüksek dayanım sunmakla beraber, harici yatak montajlama maliyetinden tasarruf sağlar. Ayrıca, üzerinde yük yokken ve mil ilerideyken, yatak 0.02 mm’lik hassasiyetle optimum performans sağlamaktadır.

“Gerçek bir buluş”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan SMC yetkilileri, “MXZ serisi, kompakt tasarım, hassasiyet ve işlevsellik açısından gerçek bir buluştur. SMC olarak, müşterilerimizin artarak büyüyen yer ve verimlilik taleplerini karşılamak üzere onlar ile beraber çalışıyor ve çözüm sağlayan komponentler sunuyoruz. MXZ, bu talepleri ve fazlasını karşılıyor” diye konuştular.
MXZ ayrıca, üzerine direkt olarak monte edilebilen sensörleri ile toplam işçilik maliyetlerini düşürüyor. Sensörler, silindir gövdesinden çıkıntılık yapmadıkları için diğer çalışan makinalara engel olma riskini minimize ediyorlar. Sensörlerin iki farklı montaj şekliyle üç yüzeye de monte edilebilmesi ürüne işlevsellik sağlıyor.