Kutuplardan çöllere güvenilir çalışma

Sinichron motor grubuna eklenen 80 ve 100 gövde motorları, yüksek güç yoğunluğu ve yüksek verimliliğe sahip. Bu özellikleri sayesinde tam yükte çalışmayan, yani kısmi yükte çalışan sistemlerde çok verimli bir şekilde kullanılabiliyorlar.

A+ A-

ABM Greiffenberger

ABM Greiffenberger, enerji verimli Sinichron motor grubuna 80 ve 100 gövde motorlarını ekledi. Böylelikle, söz konusu ürün grubundaki maksimum çıkış gücü 13 kW’a ulaştı.
Yüksek güç yoğunluğu ve yüksek verimliliğe sahip motorlar, bu özellikleri sayesinde tam yükte çalışmayan, yani kısmi yükte çalışan sistemlerde çok verimli bir şekilde kullanılabiliyorlar. Intralojistikte, esas olarak malzeme taşımasında kullanılan tahrik sistemlerinin üçte ikisinden fazlası bu şekilde kısmi yükte çalışan sistemlerdir. Motor tarafından sağlanan tam tork, sistemin harekete geçmesini sağlamak amacıyla kısa süreler için sadece başlangıçta kullanılmaktadır. Sistem harekete geçtikten sonra tahrik sistemleri nominal torkun yüzde 20’si ilâ yüzde 30’u kadar bir tork üretmektedir. Bu tam da ABM Sinocron motorların, standart asenkron motorlara karşı üstünlüklerini sergilediği noktadır. Sinochron motorların verimliliği tam yüklemenin olmadığı, kısmi yükleme durumlarında standart asenkon motorlara nazaran iki kattan fazladır. Bu hemen hemen hiç rotor kaybı ile çalışmayan, sürekli uyarıma sahip Sinochron senkron motor sayesinde sağlanmaktadır.

İntralojistik uygulamalarında kullanılabilir
İntralojistik uygulamalarında kullanıcılar, enerji verimli ve güçlü tahrik sistemlerini kullanmayı istemektedirler. Tahrik sistemleri genellikle sensörler nedeniyle bir arıza yapsa dâhi tahrik üniteleri güvenilir bir şekilde çalışmalıdır. ABM Sinochron motor, anisotropik rotor geometrisi ve optimum indüktans indirgeme oranı sağlayan Inveor sürücüsü sayesinde, sensöre gerek kalmadan rahatlıkla intralojistik uygulamalarında kullanılabilir. Döner enkoderin sistemden çıkarılması durumunda dâhi motor istikrarlı bir şekilde çalışır.
ABM her uygulama için doğru sürücüyü sunuyor. Bu sürücüler kabinet içi kullanılabildikleri gibi, klemens kutusunun üzerinde motora entegre bir şekilde de kullanılabilirler. Uygulamaya özgü bu özel sürücü çözümleri ABM ürün portföyünün tamamında sunulabilmektedir. Sürücünün 400V'luk bir güç kaynağına doğrudan bağlanması sayesinde, proje planlaması basitleştirilir ve kurulum gereksinimleri en aza indirilir. Tüm sürücüler isteğe bağlı olarak, ilgili bus sistemleri ile donatılabilir. Bu sayede, sürücüler networke rahatlıkla bağlanabilir ve Endüstri 4.0’ın gereksinimlerini karşılar.
Sinochron motorlar, pratikte süper premium verimlilik sınıfı IE4'e karşılık gelen yüksek verimi sayesinde, yüksek kullanılabilirliliğe ve ekonomik etkinliğe sahip olduklarını kanıtlamışlardır.-30 °C ilâ +60 °C arasında çalışır
Söz konusu motorlar, -30 °C ilâ +60 °C ortam sıcaklıklarında güvenilir bir şekilde çalışırlar. Bu sayede, kullanıcılarına kutuplardan çöllere kadar geniş bir alanda kullanım imkânı sunarlar. Özel rotor tasarımı sayesinde tork dalgalanmaları azdır. Bu da, iyi bir tork senkronizasyonu ve çalışma esnasında düşük bir ses seviyesi sağlamaktadır. ABM, özellikle yüksek çalışma ömrü ve dolayısıyla yüksek tesis kullanılabilirliğini sağlamak için mıknatısların demanyetizasyonunu özel olarak ele almıştır.
Sinochron motorunun tahrik sistemi olarak kullanılması genellikle sistem boyutlarında bir azalmaya olanak tanır. Sonuç olarak; kompaktlığı nedeniyle uygulamaya kolayca entegre edilebilen düşük ağırlıklı bir tahrik sistemidir. Büyük ölçüde düşürülmüş enerji maliyetleri nedeniyle amortisman daha hızlı gerçekleşir. Söz konusu motorlar, tüm ABM redüktörlerine (helisel, paralel milli ve ayna mahruti) akuple edilebilir ve dolayısıyla 'yeşil lojistik' için ideal çözümlerdir. Sinochron motorlar, intralojistikte kullanılmasının yanı sıra, pompa ve taşıt tahrikleri gibi çok çeşitli endüstriyel uygulamalarda da kullanılabilir.