Kullanıma hazır 5 eksenli işleme ve otomasyon

Variaxis i-300 AWC, özellikle medikal ve havacılık gibi sektörlerinde talep edilen çok karmaşık ve düşük hacim üretimler için geliştirilmiş kompakt eş zamanlı 5 eksenli otomasyon hücresidir.

A+ A-

Mazak

Variaxis i-300 AWC (auto work changer), özellikle medikal ve havacılık gibi sektörlerinde talep edilen çok karmaşık ve düşük hacim üretimler için geliştirilmiş kompakt eş zamanlı 5 eksenli otomasyon hücresidir. Bu kompakt ve son derece işlevsel otomasyon sistemi, Mazak'ın FMS (esnek üretim sistemi) ve Palletech teknolojileri kapsamında seneler içinde edindiği üretim uzmanlığının üzerine inşa edildi.
Makina, entegre otomasyon sistemli, yüksek hassasiyet oranları sunan köprü tipi yapısına sahip. Ayrıca, yüksek rijiditeli HSK-100 işmili arabirimi (Ø350 mm x 315 mm boyutlara kadar olan 5 eksenli uygulamalar için idealdir) bulunan çift taraftan tam destekli beşik tipi tabla ile donatıldı. Variaxis i-300 AWC'de 12.000 dev/dak'lık standart ana iş mili ve çeşitli iş parçası malzemelerini karşılayabilmek için 30.000 dev/dak'ya kadar 3 işmili seçeneği yer alıyor.

40 parça tutuculu seçenek de mevcut
Tezgahta bulunan çok katmanlı auto work changer otomasyon sistemi kritik bir öneme sahip. Bu sayede üreticiler, standart olarak 32 parça tutucuya kadar (parça tutucunun ağırlığıyla birlikte maksimum 65 kg'lik iş parçası kapasitesiyle) insansız çalıştırma imkânı elde ederler. Dahası, 40 parça tutuculu seçenek de mevcut. İnsansız çalışma özelliğini daha da geliştirmek için makinaya sahada 505 takıma kadar genişletilebilir bir magazin eklendi.
Makinanın ergonomi özellikleri dikkatle tasarlandı ve yan yüklemeli tasarım sayesinde, operatörün ön tarafa kısıtlamasız erişimi sağlandı. Bu makina, makina hücre çözümü sınıfında en alçak yapılardan birini sunuyor. Üretimlerine küçük ama karmaşık iş parçalarının 5 eksenli otomatik işlemesini aşırı alan kaybı yaşamadan entegre etmek isteyen üreticiler için güvenilir bir çözüm olabilir.

Ultra hızlı veri paylaşımını kolaylaştırıyor
Üreticilerin boşta geçen zaman sürelerini daha da düşürmelerine yardımcı olmak için SmoothX CNC paneline sorunsuz entegre edilen AWC yazılım uygulaması; zamanlamayı planlıyor, takımlama ve programlar için kaynak kontrollerini yapıyor. Bu da, üreticilerin hem makinayı, hem de otomasyonu tek dokunuşla kontrol etmesine imkân tanıyor. Bu özellik, istenirse ERP sistemlerine yukarı yönlü entegrasyonla daha da geliştirilebiliyor. Smooth CNC, üreticilerin otomatik hücre üretiminden geleceğin ağa bağlı Endüstri 4.0 fabrikasına geçiş yapmasına yardımcı olmak için fabrika ile destek ofisi arasında ultra hızlı veri paylaşımını kolaylaştırıyor.