KSG Makina ile ALM işbirliği anlaşması imzaladı

KSG Makina ile Avrupa’nın nükleer alanında lider tedarikçilerinden biri olan Les Ateliers de la Meuse işbirliği anlaşması imzaladı.

A+ A-

Enerji, savunma, otomotiv ve iş makinaları sektörlerine çelik ekipman ve bileşenleri sağlayan KSG Makina, Belçika’da kökleri 16. Yüzyıl’a uzanan ve 1835’te kurulan nükleer, medikal, yenilenebilir enerji sektörlerinin öncü tedarikçilerinden Les Ateliers de la Meuse (ALM) ile güçlerini birleştirdi. KSG Makina’nın nükleer alanında önemli bir tedarikçi olmasının önünü açan anlaşma, 6 Mart 2018 tarihinde 5. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı’nda imzalandı. İki şirket söz konusu stratejik işbirliğiyle; Türkiye, Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Çin, Hindistan, Brezilya ve Rusya’daki nükleer santral projeleri için birlikte çalışacaklar.

Sezgin: “Önemli bir işbirliği”
Türkiye’nin nükleer alanında önemli ihracatçılarından biri olma hedefiyle işbirliğine imza attıklarını belirten KSG Makina Yönetim Kurulu Üyesi Dr. O. Şener Sezgin, “Anlaşmayla birlikte, iki şirketin çalışanları arasında bilgi ve uzmanlıklar aktarılacak. İki kuruluş; nükleer, uzay, otomasyon, savunma, enerji ve petrokimya sektörlerindeki varlıklarını bu işbirliğiyle daha da güçlendirip artıracak” diye konuştu.

Havart: “Özel çözümler sunacağız”
Gaz, biyokütle, kriyojenik ve atık yönetimi gibi yeni sektörlere de açılmakta olan ALM şirketinin Genel Müdürü Jeremie Havart ise, KSG Makina ile nükleer enerji başta olmak üzere birçok sektörde işbirliği yapmak için güçlerini birleştirdiklerini söyledi. En üst düzeyde performans ve güvenliğin öncelikleri olacağını bildiren Havart, ele alacakları projelerde inovatif bakış açısıyla özel çözümler sunacaklarının altını çizdi. Havart, KSG Makina ile yapacakları işbirliğinde, nükleer enerji sektörü ile birlikte birçok sektöre de girileceğinin altını çizdi.