Kral Demir, geçen yılki cirosunu korumayı hedefliyor

500 metrekaresi kapalı, 400 metrekaresi açık olmak üzere toplam 900 metrekarelik alanda faaliyetlerini sürdüren Kral Demir, toptan ve perakende satışının yanı sıra çelik kesim ve servis hizmeti de veriyor.

A+ A-

KONYA/DÜNYA

Demir çelik ürün gruplarının satışını ve tedariğini gerçekleştiren Kral Demir, bu yıl inşaat demiri ve kangal demiri satışlarına yoğunlaştı.
22 yıldır demir çelik sektöründe bulunduğunu aktaran Kral Demir Çelik Hırdavat San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasının sahibi İlker Eylenen, satış ağırlıklı olmak üzere farklı departmanlarda çalışarak ciddi bir deneyime sahip olduktan sonra 2011’de kendi şirketini kurduğunu ifade etti.
500 metrekaresi kapalı, 400 metrekaresi açık olmak üzere toplam 900 metrekarelik alana sahip yerlerinde faaliyetlerini sürdürdüklerini bildiren Eylenen, toptan ve perakende satışı yapmalarının yanı sıra çelik kesim ve servis hizmeti de verdiklerini belirtti. Eylenen, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ana faaliyet alanımız, demir çelik ürün gruplarının tedarikçiliğini ve satışını yapmak. Ürün grubumuz içerisinde; Asil Çelik, semente, ıslak ve otomat çelikleri, Çemtaş ve Karabük çelikleri, transmisyon, altı köşe ve milleri, lama, kare, boru ve honlanmış boru çeşitleri, pirinç malzemeleri, kromlu miller, takım çelikleri, teflon, derlin, polyemit ve polietilen bulunuyor.”

“İnşaat ve kangal demiri satışına yoğunlaştık”
Bu yıl inşaat ve kangal demiri satışına yoğunlaştıklarını açıklayan Eylenen, otomotiv yedek parça sektörü ve kalıpçıların da önemli müşterileri arasında yer aldığını dile getirdi. Kalıp sektörüne yönelik yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Eylenen, tam otomatik 4 adet tezgah parkurlarında kesim hizmeti sunduklarının bilgisini paylaştı. Ekonomideki tüm olumsuz gelişmelere rağmen büyüme hedefinde olan bir firma olduklarını kaydeden İlker Eylenen, imalat alanlarını büyütmeyi ve Büsan Sanayi Sitesi’nde 2 bin metrekarelik kapalı bir alana taşınmayı hedeflediklerini söyledi.

“Türkiye geneline hizmet veriyoruz”
Türkiye geneline hizmet verdiklerini anlatan Eylenen, müşteri portföylerini genişletmek için yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurguladı. Eylenen, sözlerine şöyle devam etti: “Konya merkezde satışını yapmış olduğumuz malzemeleri, servis araçlarımızla müşterilerimizin adreslerine ücretsiz bir şekilde teslim ediyoruz. Servis araçlarımızın kapasitelerini büyüttük ve müşterilerimize daha hızlı hizmet sunmaya
başladık. Talaşlı imalat grubu dediğimiz yedek parça imalatçıları, tarım makinaları, silah sanayii ve çelik dövme sanayii ağırlıklı olmak üzere makina sektöründeki farklı firmalara hizmet veriyoruz. Müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için zamanında teslimat ve kaliteli hizmet sunmaya özen gösteriyoruz.”

“28 milyon TL’lik ciro hedefliyoruz”
2018 yılı sonunda 28 milyon TL’lik ciro gerçekleştirme hedefinde olduklarını aktaran Eylenen, 2017’de de 28 milyon TL’lik ciro gerçekleştirdiklerini belirtti. Eylenen, “Seçim yılı olması, dolardaki iniş-çıkışlar ve piyasa şartları daha yüksek hedefler koymamıza engel oldu. Kütük üretiminin azalması ve Çin’in izlediği politikalar istediğimiz tonajı yakalamamızı engelliyor. Firmaların kredi borçları sektörü olumsuz bir şekilde etkiliyor. Uzun vadeli satışlara uygun bir piyasada değiliz” dedi.

“2016’da hayvancılık sektörüne de girdik”
Hayvancılık sektörünün giderek önem kazanması ve sektördeki hareketlilik dolayısıyla farklı bir sektör olarak besi hayvancılığı faaliyetlerine 2016’da başladıklarına dikkat çeken İlker Eylenen, şöyle devam etti: “Konya’nın Ilgın ilçesinde 300 bin metrekarelik alanda besi hayvancılığı yapıyoruz. 300 büyükbaş, 500 küçükbaş hayvan ile çiftliğimizi kurduk. Hayvancılık sektöründe gün geçtikçe büyümeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl 700 büyükbaş, bin küçükbaş hayvan sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Hayvancılık sektörünün desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Desteklerden faydalanmak için İPARD çalışmalarımız devam ediyor. Hayvancılık faaliyetlerimiz bizi farklı iş kollarını araştırmaya yönlendiriyor ve 2019 yılında Konya’da et restorantı açma düşüncemiz var.”