Konya Endüstri Zirvesi 38 bine yakın kişiyi ağırladı

Konya Endüstri Zirvesi çatısı altında 10-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen; KONMAK, İSKON, KONELEX ve Konya Sac İşleme Fuarı, 63 ülke ve 68 şehirden toplam 37 bin 742 yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı.

A+ A-

Konya Endüstri Zirvesi, Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş. tarafından; 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasından Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliğiyle düzenlendi. Konya Endüstri Zirvesi çatısı altında; KONMAK, İSKON, KONELEX ve Konya Sac İşleme Fuarı aynı çatı altında buluştu.
Zirvenin, bu yıl da Anadolu’nun en büyük endüstriyel buluşmasına ev sahipliği yaptığını dile getiren yetkililer, “Etkinlikler; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Konya milletvekilleri, Afrika ülkelerinin Türkiye büyükelçileri ve çeşitli bakanları tarafından görkemli bir açılışla başladı. Dört gün süren fuarlar, 63 ülke ve 68 şehirden toplam 37 bin 742 yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı” diye konuştular.

Ersözlü: “MAKTEK, Konya’da da düzenlenecek”


Konya Endüstri Zirvesi’nin açılışında bir konuşma yapan Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü, gelecek sene için sektörde dünyanın en büyük üç fuarından biri olan MAKTEK’in Konya’da ilk kez düzenleneceğine işaret ederek, metal işleme sektörünün Konya özelindeki önemine vurgu yaptı.

“İkili iş görüşmeleri de gerçekleştirildi”
Konya Endüstri Zirvesi kapsamında Konya Sanayi Odası işbirliğiyle ‘B2B Uluslararası İkili İş Görüşmeleri’ etkinliğinin de gerçekleştirildiğini aktaran yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “Söz konusu iş görüşmelerinde katılımcı firmalar ile Fas, Tunus, Cezayir, Balkanlar ve Rusya gibi çeşitli ülkelerden gelen yabancı yatırımcılar yeni iş bağlantılarına imza attılar”
Fuarlarda, metal işlemeden robotik teknolojilere, otomasyon sistemlerinden CNC makinalarına kadar bin 500’ün üzerinde makina ve malzemenin sergilendiğinin altını çizen yetkililer, “Konya Endüstri Zirvesi, Endüstri 4.0’ın geldiği son noktanın yerinde gözlemlenmesi için sektör profesyonellerine katkı sağladı. Katılımcıların ve ziyaretçilerin fuarlarımıza gösterdikleri ilgiden çok memnunuz. 2019 yılının Nisan ayında gerçekleştirilecek Maktek Konya Fuarı’nı da büyük bir başarıyla gerçekleştireceğimize inanıyoruz” diye konuştular.