Kontrolöre yüksek güvenlikli ve doğrudan erişim

B&R, makina ve tesis geliştiricilerinin erişim güvenliği uygulamalarına yardımcı olmak için IT alanında kendini kanıtlamış yöntemleri bünyesinde topluyor.

A+ A-

B&R

Tüm B&R kontrolörleri standart olarak yerleşik bir FTP sunucusu bulunduruyor. Kullanıcı adı ve şifrenin kullanıldığı bir koruma mekanizması sayesinde sunucuya erişmek daha da güvenli hale geliyor. Üstelik kullanım kolaylığından ödün verilmiyor.
Konu ister bakım, ister yeni bir makina reçete tedariği veya yeni bir fonksiyon modülünün yeniden yüklenmesi olsun; kontrolöre doğrudan üretim tesislerine erişimi tüm yaşam döngüsü boyunca giderek daha da fazla önem kazanıyor. Otomasyon uygulaması geliştiricileri ilgili fonksiyonları tasarlarken; öğrenim ve kullanım kolaylığının yanı sıra, yüksek düzeyde güvenliği de göz önünde bulundurmalıdır.

Otomasyona IT işlevselliği getirmek
B&R, makina ve tesis geliştiricilerinin erişim güvenliği uygulamalarına yardımcı olmak için IT alanında kendini kanıtlamış yöntemleri bünyesinde topluyor. Kullanıcı kimlik doğrulaması artık kullanıcı adları ve şifreleri ile yönetiliyor. Kullanıcı verileri ve atanan hakların yönetimi Automation Studio uygulamasına entegre ediliyor. Bu veriler kesintisiz güvenliğini sağlamak için şifrelenmiş biçimde ve çalışma zamanında saklanıyor. B&R sistemlerine FTP erişiminin kullanıcı yönetimiyle yapılması, sınırsız sayıda kullanıcıya erişim hakkı atanmasını sağlıyor. Çalışma zamanında, sekiz farklı kullanıcı FTP ile aynı anda kontrolöre erişebiliyor. Bu, çok yönlü olduğu kadar güvenli FTP erişimi sayesinde, B&R sistemleri makina ve tesis operatörlerine yeni gereksinimlere hızlı ve esnek bir şekilde tepki verebiliyor.