Koç: “Sektörde adımızdan söz ettiriyoruz”

1998’de faaliyetlerine başlayan Koç Makina; bulgur, mercimek, yem ve salça fabrikasına yönelik makinalar, bakliyat ve tohum eleme tesisi, bulgur kurutma kulesi, helezon yaprağı ve çeşitleri, otomatik paketleme makinaları üretiyor.

A+ A-

GAZİANTEP/DÜNYA

Dolaylı olarak; Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Kuzey Irak, Suriye, İran, Özbekistan ve Kırgızistan’a makinalarını gönderen Koç Makina, gelecek yıl makinalarını direkt olarak ihraç etmek için altyapı çalışmalarını sürdürüyor.
Gaziantep'te 1998 yılından bu yana; un, mercimek, bulgur, yem ve bakliyat makinaları, anahtar teslimi üretim hatları ile fıstık fabrikalarına yönelik makina imalatı yaptıklarını söyleyen Koç Makina Genel Müdürü Ali Koç, “Yapmış olduğumuz makina imalatında iddialıyız. İmalattan kurup çalıştırmaya kadar tüm kurulumu bitirip müşterilerimize eksiksiz bir şekilde teslim ediyoruz. Müşterilerimizin bizi seçmesindeki en büyük neden satış sonrası hizmet kalitemiz” dedi.
Makinalarının yurtdışı pazarından da talep görmeye başladığını söyleyen Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dolaylı olarak; Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Kuzey Irak, Suriye, İran, Özbekistan ve Kırgızistan’a göndermiş olduğumuz makinalarımızdan güzel tepkiler alıyoruz. Biz de bunu fırsata çevirerek, farklı pazarlar için de üretimimizi devam ettireceğiz. Yeni pazarları araştırıyoruz ve gelecek yıl makinalarımızın ihracatını direkt yapmak için altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sektörümüz ile ilgili fuarları yakından takip ediyoruz ve fuar katılımlarını gelecek yıl yapacağız.”

"Satış sonrasında da hizmet veriyoruz"
Üretimini yaptıkları makinalar ile ilgili bilgiler veren Koç, “Bulgur, mercimek, yem ve salça fabrikalarına yönelik makinalar, bakliyat ve tohum eleme tesisi, bulgur kurutma kulesi, helezon yaprağı ve çeşitleri, otomatik paketleme makinaları üretiyoruz. İmalattan kurup çalıştırmaya kadar tüm süreçleri bitirip müşterilerimize eksiksiz bir şekilde teslim ediyoruz. Müşterilerimizin bizi seçmesindeki en büyük neden satış sonrasında da hizmet vermemiz. Türkiye ve yurtdışındaki makinalarımıza kısa sürede müdahale edebiliyoruz” şeklinde konuştu.

“Teknolojiyi yakından takip ediyoruz”
Gaziantep ve bölgenin önemli bir ürünü olan fıstık ile ilgili de, fıstık işleme tesislerine yönelik makina üretimi de yaptıklarını vurgulayan Koç, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Böylelikle, bölge sanayisinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik makinalar üretiyoruz. Fıstık savurma makinası, fıstık kırma makinası ve fıstık kavlatma makinası gibi fıstık fabrikalarına yönelik de üretim gerçekleştiriyoruz.”
Makina sektörünün her sektörde olduğundan daha fazla teknolojiyi takip etmesi gerektiğini ifade eden Ali Koç, hem Türkiye’deki, hem de dünyadaki gelişmeleri üretimlerine taşımak için önemli çalışmalarının olduğunu aktardı. Koç, “Müşteri taleplerine göre de özel üretim yapabilecek bilgi ve deneyime sahibiz” dedi.

“Zamanında teslimata büyük önem veriyoruz”
Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarının altını çizen Koç, sözlerine şöyle devam etti: “Firma olarak kaliteye büyük önem veriyoruz. Bizim için ekonomik getiriden daha önemlisi firma itibari ve değerlerine uygunluktur. Kalite sadece işi standart bir şekilde teslim etmek değil; müşteri memnuniyetinin, istek ve taleplerinin yerine getirilmesidir. Aynı zamanda; projelerin hayata geçirilmesi, uygulanması ve teslimi aşamalarının en hızlı ve kalite standartlarının üzerinde gerçekleşirilmesidir. Müşteri istek ve beklentilerini anlayan, onlarla uyumlu ve dirsek teması olacak şekilde çalışan ve bunu görev addeden kurumsal bir yapıya sahibiz.”