Koç Makina teknolojiyi yakından takip ediyor

1998’de faaliyetlerine başlayan ve un, mercimek, bulgur, yem ile bakliyat makinaları imalatı yaparak anahtar teslimi üretim hatları kuran Koç Makina, dolaylı olarak ihraç ettiği ürünleri 2019 yılında direkt olarak yurtdışına gönderecek.

A+ A-

Gaziantep/DÜNYA

Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin her bölgesine satış yapan Koç Makina, ihracata yönelik pazar araştırmalarını sürdürüyor. Sektörle ilgili yurtiçi ve yurtdışı fuarları yakından takip eden şirket, teknolojik gelişmeleri de yakından izliyor.
Gaziantep'te 1998 yılından bu yana gıda ve endüstri makinaları üretimi yaptıklarını söyleyen Koç Makina İşletme Müdürü Ali Koç, makinalarının yurtdışı pazarından talep görmeye başladığını ifade etti. Koç, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Dolaylı olarak Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Kuzey Irak, Suriye, İran ve Kırgızistan’a göndermiş olduğumuz ürünlerin 2019’da direkt olarak ihracatını gerçekleştireceğiz.”
Un, mercimek, bulgur, yem ve bakliyat makinaları imalatı yaparak, anahtar teslimi üretim hatları kurduklarını dile getiren Koç, ayrıca Gaziantep ve bölgenin önemli bir ürünü olan fıstık ile ilgili de fıstık işleme tesisleri kurduklarını aktardı. Koç, “Böylelikle bölge sanayisinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik makinalar üretiyoruz. İmalattan kurmaya ve çalıştırmaya kadar bütün işlemlerini bitirip müşterilerimize eksiksiz bir şekilde teslim ediyoruz” diye konuştu.

“Türkiye’nin her bölgesine satış yapıyoruz”
Makina sektörünün her sektörden daha fazla teknolojiyi takip etmesi gerektiğini savunan Koç, hem Türkiye’deki, hem de dünyadaki gelişmeleri üretimlerine taşımak için önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.
Satış bölgeleriyle ilgili de bilgi veren Koç, şöyle konuştu: “Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin her bölgesine satış yapabiliyoruz. Makinalarımız yurtdışından da talep görüyor. İhracata yönelik pazar araştırmaları yapıyoruz. Sektörümüzle ilgili yurtiçi ve yurtdışı fuarlarını yakından takip ediyoruz.”

“Müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz”
Müşteri memnuniyetini ön planda tuttukları söyleyen Ali Koç, kaliteye de büyük önem verdiklerini ifade etti. Koç, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kalite sadece işi standart bir şekilde teslim etmek değildir. Kalite, müşteri memnuniyeti, müşterinin istek ve taleplerinin de yerine getirilmesi demektir. Müşteri istek ve beklentilerini anlayan, müşterileriyle uyumlu bir şekilde çalışan ve bunu görev bilen bir kurumsal yapıya sahibiz.”