Koç Makina, anahtar teslim üretim hattı kuruyor

1998 yılında kurulan ve 25 Aralık Sanayi Sitesi’nde yer alan 400 metrekarelik bir alanda üretim yapan Koç Makina, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin her yerine hizmet veriyor.

A+ A-

Un, mercimek, bulgur, yem ve bakliyat makinaları yaparak, anahtar teslim üretim hatları kuran Koç Makina, ayrıca Gaziantep ve bölgenin önemli bir ürünü olan fıstık ile ilgili de fıstık işleme tesisleri kurarak, bölge sanayisinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çözümler üretiyor. 25 Aralık Sanayi Sitesi’ndeki 400 metrekarelik alanda üretim yapan şirket, Türkiye’nin her bölgesine satış yapıyor.

“Teknolojiyi yakından takip ediyoruz”
Kuruldukları günden beri teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini vurgulayan Koç Makina firmasının sahibi Ali Koç, şöyle devam etti: “Fabrikamız toplamda 400 metrekarelik alan üzerine kurulu. Un, mercimek, bulgur, yem ve bakliyat makinaları yaparak, anahtar teslim üretim hatları kuruyoruz. Ayrıca, Gaziantep ve bölgenin önemli bir ürünü olan fıstık ile ilgili de fıstık işleme tesisleri kurarak, bölge sanayisinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çözümler üretiyoruz.”
İşleri gereği teknolojiyi yakından takip etmelerinin bir zorunluluk olduğunu dile getiren Koç, “Her sektörde olduğundan daha fazla makinacıların teknolojiyi yakından takip etmesi gerekiyor. Hem ülkemizdeki, hem de dünyadaki gelişmeleri üretimlerimize taşıma yönünde önemli bir çabamız var” diye konuştu.
Satış bölgeleriyle ilgili de bilgi veren Koç, şöyle konuştu: “Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin her yerine satış yapabiliyoruz. Makinalarımız yurtdışından da talep alıyor. İhracata yönelik pazar araştırmaları yapıyoruz. Direkt göndermesek de, aracılar vasıtasıyla ihracat yapıyoruz. Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Kuzey Irak, Suriye, İran ve Kırgızistan’da makinalarımız çalışıyor.”

“Müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz”
Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarının altını çizen Ali Koç, "Kalite; bizim için ekonomik getiriden çok, firma itibarı ve değerlerine uygunlukla ölçülür. Kalite işi sadece standart bir şekilde teslim etmek değildir; sonrasında da müşterinin istek ve taleplerinin yerine getirilmesidir” dedi.
Projelerin hayata geçirilmesi, uygulanması ve teslimi aşamalarını en hızlı ve kaliteli şekide gerçekleştirdiklerini dile getiren Koç, sözlerini şöyle noktaladı: “Müşteri istek ve beklentilerini anlayan, onlarla uyumlu bir şekilde çalışan ve bunu görev bilen bir kurumsal yapıya sahibiz.”