Kastaş, HPKON’da Ar-Ge ve mühendislik birikimini paylaştı

Üç yılda bir yapılan ve uluslararası katılıma da sahne olan Hidrolik Pnömatik Kongresi’nin sponsorları arasında yer alan Kastaş, sahip olduğu Ar-Ge ve mühendislik birikimini dört gün boyunca kongre katılımcıları ile paylaştı.

A+ A-

22-25 Kasım 2017 tarihleri arasında İzmir MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde sekizinci kez düzenlenen Hidrolik Pnömatik Kongresi (HPKON), Türk sanayisinin mühendislik çözümlerinde kaydettiği aşamayı yerli ve yabancı ziyaretçilerin dikkatine sundu. Üç yılda bir yapılan ve uluslararası katılıma da sahne olan kongrenin sponsorları arasında yer alan Kastaş, sahip olduğu Ar-Ge ve mühendislik birikimini dört gün boyunca kongre katılımcıları ile paylaştı.
Firmanın yurtiçi satış ve pazarlama ekibi, fuar ziyaretçilerini Kastaş’ın ürün ve hizmetleri ile buluşturdular. Ayrıca; Kastaş Ar-Ge Müdürü Ozan Devlen, Ar-Ge ve uygulama yöneticileri Sercan Karakoç, Arsen Yıldırım, Seçkin Semiz ve Cem Tanyeri de, sundukları bildiri ve verdikleri eğitimlerle Kastaş’ın sızdırmazlık elemanları için ürettiği inovatif çözümleri dinleyicilerle paylaştılar.

Atılgan: “Sektörün gelişimine büyük katkı sağlıyor”


HPKON’un sektörün ve şirketlerin gelişimine büyük katkı sağladığına dikkat çeken Kastaş Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Atılgan, kongrede gündeme gelen konuların şirketlerin Ar-Ge ve yenilikçi çözümlere bakış açılarını değiştirdiğini söyledi.
Bilimsel araştırma ve uygulama sonuçlarının; büyümeyi, yenilikçiliği, tasarımı ve üretimi beraberinde getirdiğini kaydeden Atılgan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Etkinlik; sadece hidrolik ve pnömatik sektörlerini bir araya getiren bir zemin değil. HPKON’da makina üreticileri ve onların ürettikleri makinaları kullananlar; yaşadıkları tüm teknik süreçleri, iyi uygulama örneklerini ve iyileştirilmesi gereken alanları beyin fırtınası yaparak paylaşıyorlar. Böylelikle, süreçleri geliştirip yeni yöntemler tasarlayabilme imkânı buluyorlar. Kongrenin düzenleyici kuruluşlarından biri olarak, sızdırmazlık teknolojileri sektörünün gelecek vizyonuna yön vermekten mutluluk duyuyoruz.”

“Uluslararası ölçekte Ar-Ge yapıyoruz”
Kastaş’ın 2006 yılından bugüne uluslararası ölçek ve kalitede Ar-Ge yaptığına dikkat çeken Haydar Atılgan, “Gelecek yılın ilk aylarında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi kabulümüzün yapılmasını hedefliyoruz. Çalışmalarımız son aşamaya geldi. HPKON gibi uluslararası kongre ve sempozyumlarda Ar-Ge ve uygulama ekibimizin yaptıkları çalışmaları sunmaları bizi gururlandırıyor. Katma değerli üretim ve hizmet anlayışımızla tüm paydaşlarımıza ve Türk sanayiine değer katmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.