Kardex Remstar WIN Automation’da ürünlerini tanıttı

Kardex Remstar, depo yönetiminde çığır açan inovatif, 365 gün 24 saat çalışabilen insansız depoların çalışma sistemini, yatırım nasıl geri döndüğünün cevaplarını karşılayan ürünlerini WIN Eurasia Automation’da tanıttı.

A+ A-

Kardex, depo yönetiminde çığır açan inovatif, 365 gün 24 saat çalışabilen insansız depoların çalışma sistemini, yatırımın nasıl geri döndüğünün cevaplarını karşılayan ürünlerinin tanıtımını WIN Eurasia Automation Fuarı’nda gerçekleştirdi.
1993 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösterdiklerini dile getiren Kardex Türkiye Ülke Müdürü Emre Yenal, şu ana kadar 900’e yakın sistemi başarıyla kurduklarını ve faaliyete geçirdiklerini ifade etti. Yenal, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Otomotivden beyaz eşyaya, savunma sanayiinden perakendeye, lojistikten ilaca kadar pek çok farklı sektöre otomatik ve yarı otomatik depolama, hat besleme çözümleri sunan firmamız, yeni endüstriyel devrim ile çağı yakalamış durumda. Bu fuarda bir adım daha attık ve katılımcılara; tedarik zinciri ve depo yönetiminde Endüstri 4.0 devrimini nasıl yakalayabileceklerini anlatan tanıtım ve sunumlar gerçekleştirdik. Bu anlamda gördüğümüz ilgiden çok memnunuz.”

“Yüksek yoğunluklu depolama imkânı sunuyor”
Fuarda sergilenen ürünlerden olan Shuttle XP 500’ün, tüm sektörlerdeki şirketlerin iş süreçlerini kolaylaştıracak yüksek yoğunlukta depolama imkânı sunduğunu söyleyen yetkililer, “Shuttle XP serilerindeki tüm modeller; hızlı sipariş toplama, dar alanda yüksek alan ve hacimli depolama ile kullanıcılarına maliyet avantajı sunuyor. İnsanların değil malzemelerin insanlara erişmesi adına kullanıcı dostu bir ürün olan ürün ile depolanan malzemeler, yerleştirme asansöründen ergonomik olarak çıkarılıp erişim kapısına getiriliyor. Tüm Shuttle XP modellerinde bulunan en son kontrol sistemi olan Kardex Remstar Logicontrol sistemi, hem basit depo yönetimi için kullanılıyor, hem de Kardex PPG yazılımı, firmaların ERP sistemlerine bağlanmak için gereken arayüzleri bünyesinde barındırıyor” dediler.

“Geniş bir yelpazede hizmet veriyor”
Megamat RS 350’nin ise; aletler, yedek parçalar ve makina parçalarını depolamak ve geri erişim için en doğru çözümü sunduğunu aktaran yetkililer, şöyle devam ettiler: “Ürün, sahip olduğu geniş uygulama seçeneklerinin yanı sıra, her taşıyıcı 350 kg yük taşıma özelliği ile öne çıkıyor. Küçük, orta ya da büyük şirketlerde kullanımı, endüstrisi ve ticari alanı fark etmeksizin uygulanabilme özelliği ile geniş bir yelpazede hizmet verme özelliğiyle dikkat çekiyor. Üstün performans ve maksimum çalışma rahatlığı getirmesi ürünün tercih edilmesindeki diğer etkenler. Yine bu cihaz beraberinde kullanılabilen Kardex PPG yazılımı, firmaların ERP sistemlerine tam entegrasyon sağlıyor.”