Kardeş Elektrik 27 ülkeye ihracat yapıyor

55 yıllık bir geçmişe sahip olan ve enerji, otomotiv, raylı sistemler gibi sektörlere yönelik geliştirdiği katma değerli ürünleriyle dikkat çeken Kardeş Elektrik, Türkiye’de geliştirdiği yüksek teknoloji ürünlerini 27 ülkeye ihraç ediyor.

A+ A-

Hizmet verdiği sektörlere yönelik yenilikçi yatırımları hayata geçiren Kardeş Elektrik, müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. Yapılan yatırımlarla Türkiye’nin ekonomisine ve istihdama katkı sağlayan şirket,, Yassıören-Arnavutköy’de bulunan 11 bin metrekare kapalı alana sahip yeni fabrikası ile yenilikçi teknoloji üretimine devam ediyor. Ar-Ge çalışmalarıyla ürün gruplarını genişleten firma, uzman olduğu alanlarda başta; Almanya, Polonya, Cezayir, Tunus, Hollanda, İtalya, Macaristan, Meksika ve Çek Cumhuriyeti gibi ülkeler olmak üzere dünya üzerindeki 27 noktaya ihracat yapıyor.

Kardeş: “Bu yıl yüzde 40 büyümeyi hedefliyoruz”
Enerji, savunma sanayii, endüstri, beyaz eşya, otomotiv, makina imalatı ve konut sektöründe son yıllarda büyüme elde ettiklerini belirten Kardeş Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Sırrı Kardeş, “Türkiye; enerji, savunma sanayii, endüstri, beyaz eşya gibi alanlarda Avrupa’da ciddi bir oyuncu oldu. Bu sektörlere hitap eden ürünlerin üretimi her yıl artış gösterirken, kaliteli ürün ihtiyacı da öne çıkıyor. Müşterilerimizin güvenle kullandığı, servis gerektirmeyen, yenilikçi ve kaliteli ürün imal etmeyi hedefliyoruz. 2017’de yeni bina, makina ve otomasyon yatırımlarımız toplam ciro ve verimliliğimize olumlu katkı sağladı. 2017’de bir önceki yıla göre yüzde 41 oranında büyüme elde ettik. Bu yıl ise yüzde 40 büyümeyi hedefliyoruz. Yeni yatırımlarımızla, Türkiye’ye ve müşterilerimize katma değer sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Müşterilerimize katma değer yaratıyoruz”
Türkiye’nin yüzde 99’unu KOBİ ölçeğindeki şirketlerden oluştuğunu dile getiren yetkililer, ülkenin gelişimi için lokomotif görevi gören KOBİ’lerin, ekonomiye ve istihdama büyük katkı sağladıklarını aktardılar. Yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “220 kişilik ekibiyle istihdamını ve enerjisini artıran Kardeş Elektrik, sürdürülebilir büyümesine devam ediyor. Hizmet verdiği sektörlere yönelik sunduğu yenilikçi teknoloji ürünleriyle Türkiye’yi ihracat köprüsü olarak konumlandıran şirket, müşterilerine katma değer yaratıyor. Yerli üretim çalışmaları ile sektöründe önemli başarılara imza atan firma, yatırımlarında hız kesmiyor. Ayrıca Kardeş Elektrik Şirketler Grubu, ACEL Elektrik ve SKC Karbon kuruluşlarıyla da müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor. ACEL Elektrik, günümüzde ülkemizde üretilen 200’ü aşkın çeşidi ile Phoenix Contact klemensleri dünyanın dört tarafına ihraç ediyor ve üstün kalitesi ile birçok ürün için dünyada tek tedarikçi ilan ediliyor. Üretilen tüm ürünler; UL, CSA, FM, VDE ve ATEX sertifikalarına sahip. SKC Karbon ise; elektrik, mekanik ve endüstriyel uygulamalarda karbon ve grafit kullanımının vazgeçilemez olduğu sanayi tesislerine, mevcut makina parklarının ihtiyaçlarına cevap veriyor:”