Kaçak akım koruma röleleri

Elektrik sistemine giren ve çıkan akımın eşit olmadığı durumlarda, Viko kaçak akım rölesi, sistemdeki gerilim eşitsizliğinden mevcut kaçağı hassaslıkla algılamakta ve sorunsuz şekilde enerjiyi kesmektedir.

A+ A-

Viko

Kaçak akım rölesinin kullanılması güvenlik için son derece önemlidir. Bu ürünler; yalıtım hatasından kaynaklanan kaçak akımı algılayarak, belirli değerlerin üzerinde olması durumunda bağlı bulunduğu devreyi keser. Kaçak akım röleleri, devreye giren-çıkan akım eşitliği esasında çalışır. Elektrik sistemine giren ve çıkan akımın eşit olmadığı durumlarda, Viko kaçak akım rölesi, sistemdeki gerilim eşitsizliğinden mevcut kaçağı hassaslıkla algılamakta ve sorunsuz şekilde enerjiyi kesmektedir.
Güvenli tasarımı ile birlikte basit ve sağlam bir çalışma mekanizmasına sahip olan Viko kaçak akım röleleri; yenilik ile verimliliği, esneklik ile işlevselliği birleştirerek, konut, ticari ve endüstriyel sektörde kullanım için tasarlanarak üretilmektedirler. Söz konusu ürünler, 30mA’da hayat (insan koruma), 300mA’da da tesisat (yangın koruma) koruma için çalışırlar. Kaçak akım röleleri; topraklama sistemi ve sigortalarla birlikte sistem tamamlayıcısı olarak kullanılmalıdır. Viko kaçak akım koruma röleleri, otomatik sigortalar ile tasarımsal uyumluluğu sayesinde, iğne ve çatal tipi busbar bağlantısına uygun terminalleriyle özellikle pano uygulamalarında hızlı ve kolay montaj özellikleriyle müşterilerine çözüm sunuyor.
Düzenli kontrol için aylık test butonu ve IP20 sınıfı elle temasa karşı yüksek korumalı bağlantı terminalleri de, ürünlerin özellikleri arasında yer alıyor. 2 veya 4 kutup, 30mA ve 300mA hata akım kesme değeri, 25A-80A arası beyan akım değerleri ve 6kA kısa devre kesme kapasitesi, Viko kaçak akım rölelerinin diğer özelliklerinden bazılarıdır.