Johnston, Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcılığı’na atandı

Son olarak Ford Çin’de CFO olarak görev yapan Dave Johnston, 1 Ağustos 2019 itibarıyla Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcılığı görevine atandı.

A+ A-

Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcılığı görevine 1 Ağustos 2019 itibarıyla Dave Johnston atandı. Daha önceki dönemlerde Ford bünyesinde finans alanında önemli sorumluluklar üstlenen Johnston, son olarak Ford Çin’de CFO (Mali İşler Başkanı) olarak görev yapıyordu.
Kuzey İrlanda doğumlu Dave Johnston, Cambridge Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans, aynı üniversitenin İmalat Liderliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 1995 yılında Ford İngiltere’de Finans ve Maliyet Analisti olarak çalışma yaşamına başladı. 2001-2010 yılları arasında farklı otomotiv firmalarında çalıştıktan sonra 2010 yılında yeniden Ford ailesine katılan Johnston; 2010-2011 yılları arasında Ford Asya Pasifik Şangay’da Binek Araç Ürün Geliştirme Finans Müdürü, 2011-2013 arasında Ford Asya Bangkok’ta CFO olarak görev yaptı. 2016 yılına kadar Ford Avrupa’da Ürün Geliştirme Finans Müdürlüğü ve İmalat Finans Müdürlüğü görevlerini yürüten Dave Johnston, sonrasında Global Araç Programları Finans Müdürü olarak Ford Motor Company’nin gelecek araçları hakkında finansal sorumluluklar üstlendi ve Çin’deki görevi öncesinde iki yıl süreyle yine CFO olarak Ford Asya Pasifik Şangay’da çalıştı.