Jeneratör uyumlu kaynak makinaları

Lincoln Electric Türkiye, jeneratör ile kaynak yapılmasına olanak veren Inverter 255 Ultra ve Inverter 405 Ultra kaynak makinalarını piyasaya sundu.

A+ A-

Lincoln Electric Türkiye

Lincoln Electric Türkiye, elektrik olmayan ortamlarda bile jeneratör ile kaynak yapılmasına olanak veren Inverter 255 Ultra ve Inverter 405 Ultra kaynak makinalarını piyasaya sundu.
Inverter 405 Ultra kaynak makinası, sınıfının en güçlü kaynak makinası olarak ön plana çıkarken, iki makina da sınıflarının en iyi kaynak performansına sahip. Ürünler aynı zamanda, sınıflarının en güvenli ve taşıması en kolay kaynak makinaları olarak kabul ediliyor
Inverter 255 Ultra, %30’da 250A kaynak akımıyla 5.0 mm çapa kadarki rutil ve bazik karakterli örtülü elektrodlarla gerçekleştirilen kaynak uygulamalarında, sıçrantıdan uzak ve yüksek performansa sahip kaynak dikişleri sağlıyor. Inverter 405 Ultra ise, %45’te 400A kaynak akımıyla kusursuz kaynak dikişleri sunuyor. Inverter 255 Ultra, 47V değerlerindeki boşta çalışma gerilimleri (OCV) sayesinde, elektrik çarpılma tehlikesine karşı yaşamsal risk oluşmadan güvenli bir çalışma ortamı oluşturuyor. Inverter 405 Ultra ise, 50V değerindeki boşta çalışma gerilimiyle kaynak ustalarına güvenli bir şekilde kaynak yapabilme imkânı veriyor.

Kolayca taşınabiliyor
Yalnızca 13,5 kg ağırlık ve 16,5 x 28 x 44 cm boyutlarında olan Inverter 255 Ultra; engebeli, dar ve kalabalık ortamlarda kaynak yapmak için ilave arabaya veya tekerlekli bir taşıyıcı sisteme ihtiyaç duymuyor ve kolayca taşınabiliyor. 20,5 kg ağırlık ve 24x44x54 cm boyutlarındaki Inverter 405 Ultra da, kompakt tasarımıyla dikkat çekiyor ve zorlu şartlarda kolayca taşınarak, mükemmel kaynak deneyimleri sunuyor.
Aşırı ısıl yüklemelere karşı termal koruma devresi ve uyarı lambası ile donatılan makinaların özel tasarıma sahip havalandırma ızgaraları su girişini engellerken, maksimum hava sirkülasyonuna da olanak sağlıyor. Inverter 255 Ultra ve Inverter 405 Ultra sahip oldukları Hot-Start ve Arc-Force özellikleriyle de, mükemmel kaynak deneyimleri elde edilmesine yardımcı oluyor.

Mükemmel bir performans sağlıyor
En zor şartlarda bile kaynak yapılmasına imkan sağlayan ve düşük alt yapı kurulum maliyeti sunan Inverter 205 Ultra ve Inverter 405 Ultra, invertör teknolojileri sayesinde mükemmel bir performans ve düzgün karakteristikli bir kaynak arkı elde edilmesine imkân veriyor. Makinaların sahip olduğu gerilim koruma özelliği uzun kablolarla kullanılırken, aşırı ısıl yüklemelere karşı termal koruma devresi ve uyarı lambası ile donatılarak güvenli hale getiriliyor.
Konvansiyonel redresörlere göre kullanım şartlarına bağlı olarak yaklaşık %20-30 oranında enerji tasarrufu sağlayan ürünler, fan soğutmasına sahip ve EN 60974-1, EN 60974-10 ile CE güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde tasarlandı.