J serisi kompakt silindirler

Rekabetin her geçen gün daha da arttığı günümüzde firmalar, müşterilerine daha kaliteli ürünleri daha hızlı tedarik etmek için yarış halindeler. Bunu yaparken de, maliyetlerini en düşük seviyelerde tutmayı hedefliyorlar.

A+ A-

SMC Turkey Otomasyon A.Ş.

Rekabetin her geçen gün daha da arttığı günümüzde firmalar, müşterilerine daha kaliteli ürünleri daha hızlı tedarik etmek için yarış halindeler. Bunu yaparken de, maliyetlerini en düşük seviyelerde tutmayı hedefliyorlar. Şirketlerin söz konusu taleplerini karşılamak için pnömatik sektörü de kendisini sürekli olarak yeniliyor. 
Endüstride küresel rekabetin söz konusu olduğu günümüzde, üretimde verimlilik çok önemli bir yer işgal ediyor. Çağımızın son endüstriyel vizyonu olan ‘Endüstri 4.0’ terimi bu kapsamda ortaya çıktı. Bu yeni imalat düzeninin en önemli işçileri de robotlar.
Robotik uygulamalarda yaşanılan en büyük sıkıntılardan biri robotların boyutlandırılmasıdır. Bilindiği üzere robotlar taşıyacakları yüklere göre boyutlandırılırlar. Taşıyacakları yükler ise, hem son ürün veya iş parçası, hem de onun tutucularıdır. Bu noktada, tutucuların ve üzerindeki ekipmanların hafif olması robotların boyutlarını da etkilemektedir.
SMC’nin J Serisi ürünleri, robotik uygulamalarda hafiflik ve kompaktlık söz konusu olduğu zaman rakipsiz özellikte çözüm sunar.

JCQ serisi kompakt silindir:
ISO 21287 standartlarındaki silindirlerle kıyaslandığında, yüzde 65'e kadar daha hafif, yüzde 60'a kadar hacimsel olarak daha az yer kaplar.

JCM serisi yuvarlak silindir:
CM2 serisi ile kıyaslandığında, yüzde 54'e kadar daha hafif bir tasarıma sahiptir. Dar alanlarınızda kesin çözüm olan silindir, farklı bağlantı olanakları sağlar.

MXZ serisi kompakt yataklı silindir:
Lineer yatak entegre edilmiş J serisi kompakt silindir sayesinde; hafif parçalar çok hassas bir şekilde taşınabilir, montaj edilebilir veya kenetleme işleminde kullanılabilir.

JMGP serisi yataklı silindir:
Dönmezlik istenen noktalarda rahatlıkla kullanılabilecek bir silindirdir. Dönmezlik hassasiyeti MGP serisi ile aynı olan ürün, MGP serisi ile kıyaslandığında, yüzde 70'e kadar daha hafiftir ve hacimsel olarak çok daha az yer kaplar.