İTO Bilgilendirme Merkezi faaliyetlerine başladı

İstanbul Ticaret Odası, İTO Bilgilendirme Merkezi adıyla faaliyete geçirdiği ofiste; dış ticaret, teşvik, destek, ruhsat, istihdam ve vergi gibi mevzuatı ilgilendiren her türlü bilgiyi tek bir merkezde üyelerine vermeyi hedefliyor.

A+ A-

İstanbul Ticaret Odası (İTO), üyelerine ticari danışmanlık hizmetini tek ofis çatısı altında verecek. İTO Bilgilendirme Merkezi adıyla kurulan ofiste, oda üyeleri şirketleriyle ilgili; dış ticaret, teşvik, destek, ruhsat, vergi ve istihdam gibi bilgileri, birden fazla yere gitmeden tek bir adreste alabilecek. Söz konusu ofiste, İstanbul Ticaret Odası'nın sunduğu hizmetler de uzmanlar tarafından birebir aktarılacak. İlgili bakanlık ve diğer kamu kurumlarının sunduğu imkânların anlatılacağı ofiste ayrıca, ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişimde köprü görevi görülecek.

Oran: "Merkez, üyelerimizin çözüm ortağı olacak"
Konu hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Öztürk Oran, Eminönü Merkez Bina’da yer alacak İTO Bilgilendirme Merkezi’nin, üyelerinin ticarette en yakın çözüm ortağı olmasını hedeflediklerini dile getirdi. Oran, “İTO’ya danışan üyelerimiz, ticari hayatlarındaki her türlü faaliyetleri için en kestirme yolu öğrenecekler” diye konuştu.
İTO Bilgilendirme Merkezi’nde üyelerine tek bir ofis çatısı altında ticari danışmanlık hizmeti vermeye başlayacaklarının altını çizen Oran, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Üyelerimiz yüz yüze görüşmede soracak; İTO Bilgilendirme Merkezi’nde alanında ihtisaslaşmış uzmanımızdan anında cevapları alacak. Devlet destek ve teşvik sisteminin iş dünyasında bilinirliğini ne kadar artırırsak, yararlanma oranı da o kadar artacaktır."

"Doğru ve tatmin edici bilgilendirme yapılacak"
Tüm yatırımcılara doğru ve tatmin edici bilgilendirme ve yönlendirme yapacaklarını kaydeden Oran, "Yatırım teşvikleri, KOSGEB destekleri, ihracat programları, istihdam teşvikleri, Ar-Ge teşvikleri ve diğer tüm destek programları çalışma kapsamında yer alacak” dedi.
İTO Bilgilendirme Merkezi’nin oda üyelerinin toplu olarak faaliyet gösterdiği organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri ve kooperatif gibi bölgelerde de programlar düzenleyeceğinin altını çizen Öztürk Oran, “Söz konusu bölgelerde, gerek birebir danışmanlık, gerekse de belirli konularda eğitim programları organize edeceğiz. Böylelikle, çalışmalarımızı bizzat üyelerimizin ayağına götürmüş olacağız" diyerek sözlerini noktaladı.