İşleme üzerinde güvenli bir etki

Bağlama güvenliği sayesinde tezgah imalathaneleri, uzun kullanma mesafeleri de dâhil olmak üzere, zorlu tornalama işlemlerini güvenle gerçekleştirebilirler.

A+ A-

Sandvik Coromant

Kesici takım ve takımlama sistemi uzmanı Sandvik Coromant, tornalama işlemleri için piyasanın en iyi çektirme güvenliğini sunan yüksek hassasiyetli bir hidrolik tutucuyu tanıttı. CoroChuck® 935; defalarca hızlı, rijit ve güvenli bağlama sağlamak için tasarlanmıştır.
Bağlama güvenliği sayesinde tezgah imalathaneleri, uzun kullanma mesafeleri de dâhil olmak üzere, zorlu tornalama işlemlerini güvenle gerçekleştirebilirler. Aslında CoroChuck 935, bara çapının dört katı bağlama uzunluğu sunar. Tornalarda, tornalama merkezlerinde ve çok amaçlı torna freze tezgahlarında kullanılmak üzere geliştirilen yeni hidrolik tutucu, en yaygın tezgah arayüzlerini kapsar.

Axner: “En iyi çektirme direncini sunuyor”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sandvik Coromant’ın Tezgah Entegrasyonu Bölümü’nde Global Ürün Müdürü olan Åke Axner, “CoroChuck 935'in sunduğu yüksek güvenlik seviyesinin arkasındaki tasarım ilkesi fulcrum teknolojisine dayanıyor” diye konuştu.
Optimize bağlama sistemine sahip ince ve sert lehimlenmiş membranın yayılarak, her bir tarafta iki ayrı bağlama noktası (fulcrum) oluşturduğunun altını çizen Axner, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Konsept, her kullanımda sıkma kuvvetinin tekrarlanmasını sağlayarak, mümkün olan en iyi çektirme direncini ve sönümleme performansını sunar.”EasyFix kovanları kullanıldı
Yeni tutucunun diğer avantajları arasında, doğru merkez yüksekliğini sağlamak ve kurulum süresini kısaltmak için EasyFix kovanların kullanılması yer alıyor. Söz konusu kovanlar, silindirik delik işleme baraları için bir çözümdür. Kovana monte edilen yaylı dalma pistonu baradaki kanala oturur ve böylece, doğru merkez yüksekliği elde edilir. Metalik sızdırmazlık ile yüksek basınçlı kesme sıvısı gerektiren uygulamalarda da iyi performans elde edilir. Dahası, EasyFix mükemmel kesme işlemini kolaylaştırır ve kesici uç ömrünü uzatır.
CoroChuck 935, Coromant Capto®, HSK-A/C/T, silindirik saplara ve VDI tezgah arayüzlerine uyacak şekilde 20 ve 25 mm'lik (¾ ve 1 inç) delik boyutlarında bulunmaktadır. İnç ölçüleri Coromant Capto ve silindirik saplı arayüzlerde bulunmaktadır.