İSDER, CeMAT Avrasya'da 12 üyesi ile yer aldı

WIN Eurasia çatısı altında, Deutsche Messe’nin Türkiye Ofisi Hannover Fairs Turkey tarafından ve İSDER'in ana desteğiyle düzenlenen CeMAT Avrasya Fuarı, ‘Geleceğin Parçası Ol’ sloganıyla gerçekleştirildi.

A+ A-

CeMAT Avrasya (Uluslararası Taşıma, Depolama, İstifleme, İç Lojistik ve Lojistik Fuarı), 14-17 Mart 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. ‘Sanayide Dijital Dönüşüm’ teması ile gerçekleştirilen etkinlik, sektörü; üretimde hız, güvenli çalışma ortamı, doğru veri akışı ve veri analizi ile geleceği daha doğru planlama sağlayan Endüstri 4.0 ve dijitalleşme çözümleriyle bir araya getirdi.
WIN Eurasia çatısı altında, Deutsche Messe’nin Türkiye Ofisi Hannover Fairs Turkey tarafından ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği’nin (İSDER) ana desteğiyle düzenlenen CeMAT Avrasya Fuarı, ‘Geleceğin Parçası Ol’ sloganıyla gerçekleştirildi.
Endüstri 4.0’ın etkilerini taşıyan yenilikçi lojistik, intralojistik ve lojistik bilişimi teknolojilerini bir çatı altında toplayan CeMAT Avrasya Fuarı’nda İSDER’in 12 üyesi yer aldı.

Akbaytogan: "Yurtiçindeki en önemli organizasyon"Fuarın açılış konuşmacıları arasında yer alan İSDER Başkanı Ender Akbaytogan, CeMAT Avrasya’nın sektörün yurtiçindeki en önemli organizasyonu olduğunu dile getirdi. CeMAT Avrasya’nın, düzenlenen konferanslar ve seminerler ile akademik yönü de olan çok yönlü bir fuar olduğunu belirten Akbaytogan, etkinlik sayesinde Endüstri 4.0 ve dijitalleşme hakkında son yıllarda önemli bir bilinç oluşturulduğunu kaydetti.
Sektörün mevcut durumunu değerlendiren Akbaytogan, konu hakkında şunları söyledi: “Sektörde 2018 yılında yüksek kurlar ve faizlerin etkisi ile başlayan daralma devam ediyor. Bu durum, vinç ve platform üreticisi firmaların ihracata odaklanmalarına yol açtı. Bu kapsamda, 2018'de ihracat için olumlu bir yıl geçirildiğini söyleyebiliriz. 2019 stratejisi ise gelecek yıllar için önemli. İç pazardaki durgunluğun önüne geçecek yasal düzenlemeler ile İSDER, sektörün olumsuzluklardan etkilenmesini en aza indirmeye çalışıyor."