Integrex i-100 ile Bartac konveyör sistemi entegre edildi

SmoothX CNC ile donatılan Integrex i-100 Bartac ST tornalama merkezi, kompakt ve ergonomik bir tasarıma sahip geniş işleme alanının yanı sıra yüksek hassasiyetli performans sağlıyor.

A+ A-

Yamazaki Mazak

Yamazaki Mazak, bitmiş iş parçalarının verimli bir şekilde taşınması için amiral gemisi Integrex makina yelpazesine Bartac parça boşaltma ve konveyör sistemini entegre etti.
SmoothX CNC ile donatılan Integrex i-100 Bartac ST tornalama merkezi, kompakt ve ergonomik bir tasarıma sahip geniş işleme alanının yanı sıra yüksek hassasiyetli performans sağlıyor. Makina, done-in-one (tek bağlamada işleme) konsepti sayesinde; tek kurulum, tek makina ve tek operatörle hammaddeden hem yuvarlak, hem de prizmatik iş parçalarını işleyebilme özelliğine sahip.
Küçük ve karmaşık parçaların üretimi için ideal olan kompakt Integrex i-100 Bartac ST tornalama merkezi, tam 5 eksenli işleme için iki torna iş miline ve bir freze iş miline sahip.
Integrex i-100, 12.000 dev./dk. hıza ulaşabilen freze başlığının yanı sıra, yüksek hızlı 2000 dev./dk. ana iş mili ve 6000 dev./dk. ikincil iş mili ile donatıldı. Bunlara ek olarak makina, otomatik takım değiştiriciye ve 36 veya isteğe bağlı olarak 72 takım depolayabilen bir magazine sahip. Akıllı çubuk yükleme sistemi, malzemeyi otomatik olarak ayna ucundan istenen mesafeye kadar ilerletiyor ve malzeme firesini en aza indiriyor.
102 mm çapındaki büyük çubuklar üzerinde bile çalışabilmesini sağlayan sıra dışı bir çubuk işleme kapasitesine sahip olan makina, böylece 70 mm'lik kare veya ekstrüzyon profil malzemeleri başta olmak üzere çok çeşitli parçaların üretilmesini sağlıyor.