InLine II dikey sigortalı yük ayırıcılar rekor sayıda sipariş aldı

ABB, Türkiye genelinde dağıtım panolarında kullanılmak üzere 41 bin 800 adet yenilikçi InLine II dikey sigortalı yük ayırıcısı için bugüne kadarki en büyük siparişini aldı.

A+ A-

ABB

ABB, Türkiye genelinde dağıtım panolarında kullanılmak üzere 41 bin 800 adet yenilikçi InLine II dikey sigortalı yük ayırıcısı için bugüne kadarki en büyük siparişini aldı. Söz konusu sipariş, Türkiye'de elektrik dağıtım şirketlerinin, ülkenin elektrik dağıtım şebekesinde mümkün olan en yüksek istikrar ve güvenliği sağlamak için gerekli tedbirleri alma yönündeki kararlılığını gösteriyor. Sipariş, Türkiye'nin en büyük elektrik panosu üreticilerinden olan ve tüm ülkeye elektrik dağıtımı sağlayan 21 özel şirkete destek olan Çağdaş Pano tarafından verildi.
ABB InLine II dikey sigortalı yük ayırıcı, elektrik dağıtım şebekelerini daha istikrarlı, işletme ve bakım işlemlerini daha basit ve daha güvenli hale getirmek için tasarlandı. Dikey sigortalı yük ayırıcılar; yalıtım, performans ve güvenlik için yüksek gereksinimleri karşılayan EN/IEC 60947-3 standardına uygun olarak test edildi.

İki farklı model olarak mevcut
InLine II, iki farklı model olarak mevcuttur: Azaltılmış derinliği (121 mm) sayesinde alan tasarrufu için ZLBM ve arkadaki akım trafolarının kolay entegrasyonu için ZHBM. Yatay ve dikey montajlar için uygundur; çok çeşitli aksesuarlar ve kablo terminalleri-cıvatalar veya V-kelepçeler esnek kurulum sağlar.
Akıllı iletişim yardımı ile sigortalarla ilgili durum bilgisi, herhangi bir arıza durumunda veya sigortalar patladığında, sinyal veren elektronik sigorta izleme (EFM) modülünden kolayca görülebilir.

“Bize duyulan güveni gösteriyor”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan ABB Anadolu ve Karadeniz Bölge Satış Müdürü Ender Oktayer, şunları söylüyor: "Bu büyüklükte bir sipariş, müşterilerin ABB'nin teknolojisine ve teslimat kalitesine güvenini gösteriyor. ABB InLine II dikey sigortalı yük ayırıcı, dağıtım panoları için en uygun çözümü sunar; insanlara, minimum düzeyde kesintiyle maksimum güvenli güç dağıtımında çalışma olanağı sağlar. Türkiye'nin elektrik dağıtım şirketlerine hizmet etmek üzere seçilmekten gurur duyuyoruz."

“Temel güvenlik ekipmanlarından biri”
Çağdaş Pano Genel Koordinatörü Sefer Yüksel ve Genel Müdürü Mehmet Karabulut ise, "Bu önemli sipariş, elektrik dağıtım şirketlerinin ABB'nin teknoloji ve kalitesine olan güvenlerinin bir göstergesidir. Dikey sigortalı yük ayırıcıları temel güvenlik ekipmanlarıdır. Enerji şirketleri, ABB logosunun ne anlama geldiğini takdir etmektedirler: Zaman kazanmak için daha iyi tasarımlar ve kaliteye derin bir bağlılık” diye konuşuyor.