İmaş Makina, ‘En Başarılı İhracatçı’ firmalar listesinde yer aldı

İttifak Holding’in iştirâki olan ve 90’dan fazla ülkeye ihracat yapan İmaş Makina, TİM’in ‘En Başarılı İhracatçılar’ listesine girdi.

A+ A-

İttifak Holding bünyesinde 29 yıldır faaliyet gösteren İmaş Makina, ihracat alanında yürüttüğü faaliyetleriyle Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) ilk bin firmadan oluşan ‘En Başarılı İhracatçı’ firmaları listesinde yer aldı. Şirket, Konya’dan söz konusu listeye giren 4 firma arasında yer aldı.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan İmaş Makina Genel Müdürü Mustafa Özdemir, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin belirlediği ‘En Başarılı İhracatçılar’ sıralamasına girmelerinden dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını belirtti. Özdemir, “90’dan fazla ülkede; un, irmik, mısır unu, küçükbaş-büyükbaş ve kanatlı hayvan yemi fabrikaları kuran İmaş Makina, cirosunun yaklaşık yüzde 85’ini ihracattan elde ediyor” diye konuştu.
Genç ve dinamik bir şirket olarak teknolojiyi yakından takip ettiklerini ve başarılı işlere imza attıklarını ifade eden Özdemir, dünyanın birçok bölgesine makina ve ekipman ihracatı gerçekleştirdiklerini belirtti. Özdemir, şöyle konuştu: “Faaliyet gösterdiğimiz alanda, sadece makine değil; teknoloji, kalite, güven ve müşterilerimiz için ‘konfor üretme’ felsefesi ile işlerimizi yürütüyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağımız yatırımlarla daha da büyüyeceğiz.”