İki yeni kompakt silindir

Makina boyutlarını ve maliyetlerini azaltmaya yardımcı olan JMGP yataklı silindiri ve kompakt JCQ serisi, hafiflik ve yer tasarrufu göz önünde bulundurularak tasarlandı.

A+ A-

SMC Turkey Otomasyon A.Ş.

SMC'nin en yeni kompakt silindirleri olan JMGP yataklı silindiri ve kompakt JCQ serisi, hafiflik ve yer tasarrufu göz önünde bulundurularak tasarlandı. Makina boyutlarını ve maliyetlerini azaltmaya yardımcı olan ürünler, çevrim sürelerini kısaltan hafifliği nedeniyle verimlilik de sağlıyor.
JMGP, bir transfer hattında veya robotik işleme ve taşımasında yer ve ağırlık kısıtlamalarının olduğu yerlerde; itme, sıkma ve kaldırma dâhil olmak üzere çeşitli uygulamalar için tasarlanan, çift millli ve yataklı bir silindir. Kompakt JCQ ise, benzer uygulamalarda kısa bir silindirin gerekli olduğu; ancak kaldırma kabiliyeti aranmayan uygulamalar için ideal.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan SMC yetkilileri, “Daha küçük ve daha verimli makinalarla üretme ihtiyacı büyümektedir. Bu iki yeni model pazardaki benzer silindirlerden daha küçük ve kompakt olduğundan, kolayca söz konusu amaca hizmet etmektedir. Daha hafif olmakla birlikte, gelişmiş çevrim süreleri sunan ürünler, daha yüksek verim elde edilmesine yardımcı olurlar” diye konuştular.