IFAT, 28-30 Mart'ta düzenlenecek

Artan sanayileşme ve şehirleşme sonucunda ortaya çıkan çevre sorunlarını çözüme kavuşturmayı hedefleyen IFAT Eurasia 2019 Fuarı, 28-30 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

A+ A-

MMI Eurasia’nın iki yılda bir Türkiye’de düzenlediği IFAT Eurasia Fuarı, 28-30 Mart 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde organize edilecek. Etkinlik, artan sanayileşme ve şehirleşme sonucunda ortaya çıkan çevre sorunlarını çözüme kavuşturmayı amaçlıyor. Çevre teknolojilerinde çözüm arayan ulusal ve uluslararası şirketleri ve kamu yetkililerini bir araya getiren organizasyon, milyarlarca dolarlık pazara hitap ediyor.

Sarıgöl: “Sektörün geleceği için çok önemli”
Oluşturdukları platformla tüm sektör paydaşlarını bir araya getirmenin sektörün geleceği için büyük önem taşıdığını belirten IFAT Eurasia Proje Müdürü Namık Sarıgöl, “Özellikle küçük ve büyük ölçekli aktörlerin, ulusal ve uluslararası teknoloji ve hizmet üreticilerinin, kamu ve özel sektör temsilcilerinin aynı çatı altında buluşması, Türkiye’de gelişmekte olan çevre teknoloji sektörünün tam anlamıyla bir pazar haline gelmesine katkıda bulunuyor. Sürdürülebilir bir yaşam hedefi ile üretim, tüketim ve toplumun refah seviyesinden ödün vermeden, çevrenin korunmasının yöntemleri ile ilgilenen çevre teknolojileri sektörü, bu hayati görevini dünyaya hakkıyla duyurmalı” diye konuştu.

“Çevre sorunları öncelik kazanmış durumda”
Dünya genelinde çevre sorunlarının, üretim ve tüketim gücündeki artışa bağlı olarak toplumlar için öncelik kazandığını dile getiren Sarıgöl, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Yenilenen yasal düzenlemelerle gelişen sektör, çok sayıda şirketi atık yönetimi konusunda yeni arayışlara ve çevre teknolojileri kullanımına itiyor. Messe München GmbH tarafından, Almanya’nın Münih kentinde 52 yıldır IFAT Fuarı düzenleniyor.”
Çin ve Hindistan ile başlayan coğrafi gelişim sürecinin, iki yılda bir IFAT Eurasia markası ile İstanbul’da devam ettiğini aktaran Sarıgöl, “2017 yılında 18 ülkeden 412 katılımcıyı aynı platformda buluşturan fuar, bin 21’i uluslararası olmak üzere toplam 63 ülkeden 11 bin 326 ziyaretçi ağırladı” diyerek sözlerini noktaladı.