Hidrolik boru hattı sistemine hareket özgürlüğü getirmek

Stauff, rakor bağlantı programını, vidalamalı açılı döner rakorları ekleyerek genişletiyor. Bağlantı yerlerinde ilave bir döner aksa sahip bu bağlantı elemanları, hidrolik hatlarına hareket özgürlüğü getirir ve böylelikle, hidrolik sistemin sızdırmazlık güvenliğini artırır.

A+ A-

Stauff

Stauff, rakor bağlantı programını, vidalamalı açılı döner rakorları ekleyerek genişletiyor. Bağlantı yerlerinde ilave bir döner aksa sahip bu bağlantı elemanları, hidrolik hatlarına (örneğin; iş makinalarının hareketli eklentilerinde veya lastik tekerlekli yükleyicilerin dirsekli mafsallarında) hareket özgürlüğü getirir ve böylelikle, hidrolik sistemin sızdırmazlık güvenliğini artırır.
FI-DGWESV tipi, kompakt tasarlanmış olan söz konusu döner bağlantılar tam olarak bu uygulamalar için geliştirilmiştir: Bunlar, işletim esnasında hatlar ve makina aksamı arasındaki düzenli veya düzensiz dönme, çevirme ve sarkaç hareketlerinin dengelenmesini sağlamaktadır. Örneğin; DIN 3865 uyarınca donatılmış sızdırmazlık konili bağlantılı (DKO) basınç ileten hortum hatlarının gerilmesiz bağlantısında. Ayrıca, hareketli hortum hatlarında torsiyonu ve çok dar bükülme açılarının oluşmasını engeller.

Eksiksiz bir program
Yeni Stauff Connect Programı ile üretim serisi kullanıcılarına başından beri eksiksiz bir program sunulmaktadır. Dirsekli döner rakorun bir tarafındaki bağlantı daima 6L ile 42L arasında (hafif üretim serisi) veya 6S ilâ 38S (ağır üretim serisi) yapı büyüklüğüne sahip bir 24° iç konik (form W DIN 3861 uyumlu) üzerinden gerçekleşir. Karşı taraf ise, isteğe bağlı olarak profil contalı bir Whitworth boru dişlisi (G1/8 ila G1-1/2) ya da bir metrik dişlisiyle (M10x1 ila M48x2) donatılmıştır. Standart yalıtım malzemesi olarak NBR (Buna-N®) kullanılır. Alternatif malzemeler ile normalden farklı bağlantı seçenekleri de talep üzerine sunulur.
Dönme hareketi, kendiliğinden yağlama yapan sistem sıvısını yağlama maddesi olarak kullanan bir kayar yatak üzerinden gerçekleştirilir. Böylelikle, yatak hiç bakım gerektirmez. Kesintisiz işletim esnasında müsaade edilen maksimum dönme hareketi sayısı yapı büyüklüğüne bağlıdır. Stauff, somut kullanım durumunun çerçeve şartlarına uygun olarak doğru bileşenin seçiminde müşterilerine destek olur.
Bu yeni döner rakorlar, 400 bar işletim basıncına kadar (2,5 kat daha fazla emniyetli ve üretim serisi, tasarım modeli ile rakor gövdesinin yapı büyüklüğüne bağlı olarak) uygundur. Stauff rakor programının tamamında olduğu gibi bunlar da, hem korozyona karşı korumada, hem de görsellikte en yüksek talepleri yerine getiren yüksek kaliteli bir çinko/nikel yüzeyiyle kaplanmıştır.