Hannover Messe 2019 için geri sayım başladı

Hannover Messe 2019 Fuarı, temel odak noktası olan ‘Entegre Endüstri-Endüstriyel Zeka’ ile üretim ve enerji sistemlerinin sayısallaştırılmasına yönelik en yeni vizyonlara ve teknolojilere kapsamlı bir bakış açısı sağlayacak.

A+ A-

Almanya’nın Hannover şehrinde 1-5 Nisan tarihleri arasında kapılarını açacak olan Hannover Messe 2019 Fuarı, temel odak noktası olan ‘Entegre Endüstri-Endüstriyel Zeka’ ile üretim ve enerji sistemlerinin sayısallaştırılmasına yönelik en yeni vizyonlara ve teknolojilere kapsamlı bir bakış açısı sağlamaya hazırlanıyor. Etkinlikte; akıllı sensörler, akıllı sürücü sistemleri, modüler üretim, otomatik lojistik sistemleri ve akıllı imalat için bütünsel çözümlere odaklanılacak.
Yapay zekâ teknolojilerinin kullanacağı enerji sistemlerinin ‘Entegre Enerji’ başlığı altında ele alınacağı ve 90’ı aşkın konferans ile foruma ev sahipliği yapacak Hannover Messe’nin, her yıl endüstriyel teknolojide bir sonraki adımın ne olacağına odaklandığını anlatan yetkililer, “Endüstriyel teknolojilerin entegrasyonu, dijitalleşmesi, birbiriyle bağlantısı ve dünyadaki üretim endüstrileri için ayrılan alanın iki katına çıkarıldığı fuar, IAMD-Entegre Otomasyon, Hareket ve Kuvvet, Dijital Fabrika, Enerji, Endüstriyel Tedarik, ComVac, Araştırma & Teknoloji bölümlerinden oluşacak” dediler.
Fabrika ve proses otomasyon sistemleri, endüstriyel BT, robotik, akıllı sürücü sistemleri, akıllı hidrolik ve pnömatik sistemleri başta olmak üzere geleceğin fabrikaları için tam kapsamlı ürün ve çözümlerin Entegre Otomasyon ve Hareketli Sürücü Sistemleri (IAMD) bölümünün içeriğini oluşturacağını aktaran yetkililer, “IAMD; makina öğrenimini, üretim arıza sürelerini ortadan kaldırmayı, verimi artırmayı ve akıllı fabrikaları oluşturan tüm parçaların sorunsuz bir şekilde entegrasyonunu ve işlemesini 200 binin üzerinde ticari ziyaretçiye aktaracak. IAMD ziyaretçileri, en doğru ve en gelişmiş akıllı otomasyon çözümlerini öğrenme fırsatı yakalarken; temsil ettikleri şirketlerin de rekabet gücünü artıracaklar” diye konuştular.

“Akıllı enerji teknolojileri kapsamlı şekilde ele alınacak”
Akıllı enerji teknolojilerini her yıl kapsamlı bir şekilde ele alan Hannover Messe’nin, enerjinin tüm bileşenlerini bin 100’ün üzerinde katılımcı firmayla, ‘Entegre Enerji’ başlığı altında bir araya getireceğini kaydeden yetkililer, şöyle konuştular: “1 yıl süresince katılımcı firmaların ve ziyaretçilerin büyük bir merakla beklediği Hannover Messe bünyesinde düzenlenen konferans ve forum programı ise, bütün ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte. Etkinlik, 90’dan fazla konferans ve foruma ev sahipliği yapacak.”