Hakan Çelik, sektöründe lider olmak istiyor

3 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösteren Hakan Çelik Lazer Kesim, kaliteli ürünleri daha uygun fiyatlara sunmayı ve müşterilerinin bütçelerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

A+ A-

Lazer kesim, plazma kesim, her türlü çelik toptan ve perakende satışı ile kesimini yapan ve Ferforje CNC tasarım hizmeti sunan Hakan Çelik Lazer Kesim, 2017 yılında; Lübnan, Dubai, Umman, Ürdün, Almanya, Fransa, Tunus ve Arap Emirlikleri'ni ihracat listesine ekledi.
Metal işleme sektörüne 2004’te 200 metrekarelik küçük bir atölyede adım attıklarını aktaran Hakan Çelik Lazer Kesim firmasının sahibi Hakan Özcan, beş lazer makinası ile Kayseri'nin tek fason çelik fabrikası konumuna geldiklerini bidirdi. Özcan, “İhracatımızın üretimdeki payı lazer ve plazma kesimde yüzde 80, çelikte ise yüzde 30. Şu anda yaklaşık sekiz ülke ile çalışıyoruz. 2018’de ise, Ortadoğu ülkelerinin tamamında hâkim olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“İhracatımızı artırmak istiyoruz”
Lazer kesim, plazma kesim, her türlü çelik toptan ve perakende satışı ile kesimini yaptıklarını ve Ferforje CNC tasarım hizmeti sunduklarını söyleyen Özcan, 3 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösterdiklerini dile getirdi. Aylık üretim kapasitelerinin ortalama 200 ton sac ve 180 ton çelik olduğunu bildiren Özcan, şöyle konuştu: “Çelik üretim kapasitemizi artırıp, müşterilerimize kaliteli ürünü daha uygun fiyatlara sunmayı ve onların bütçelerine katkıda bulunmayı istiyoruz. Ayrıca, makina parkurumuzla beraber ihracatımızı artırıp, ülke ekonomimize katkıda bulunmayı da amaçlıyoruz.”
2017 yılında; Lübnan, Dubai, Omman, Ürdün, Almanya, Fransa, Tunus ve Arap Emirlikleri'ni ihracat listelerine eklediklerini aktaran Özcan, 2018 yılında tüm Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine hâkim olmayı hedeflediklerini kaydetti. Özcan, “Dış Ticaret Uzmanımız Ayşe Erdoğan sayesinde, 2016 yılında başlayıp giderek artan ihracatımızın 2018’de daha da yükseleceğine inanıyorum. İthal çelik ürünleri içinde, özelikle soğuk iş takım çeliklerini direkt üreticisinden kendimiz ithal edip, müşterilerimize en uygun fiyata sunarak, giderek artan çelik piyasasında müşterilerimizin bütçelerine katkı sağlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

“İç ve dış ticarette daha fazla müşteriye ulaştık”
İç pazarda; makina üreticileri, reklamcılar, çelik kapıcılar, mimarlar, damperciler ve beyaz eşya üreticilerinin dâhil olduğu geniş bir müşteri portföyüne sahip olduklarını kaydeden Özcan, beş adet lazer makinası ile hizmet verdikleri için müşterilerinin siparişlerini kısa sürede teslim edebildiklerini bildirdi. Kaliteli ürünü, en kısa sürede ve en uygun fiyatla müşterilerine ulaştırdıklarına dikkat çeken Hakan Özcan, şöyle devam etti: “Müşterilerimizin hızlı kesim ve düşük maliyet talebini maksimum hizmet kalitesiyle gerçekleştiriyoruz. 2017 yılında üçüncü ve dördüncü lazer makinamızı, 2018 yılı Ocak ayında ise beşinci lazer makinamızı aldık. Bu sayede üretim kapasitemizi artırarak; iç ve dış ticarette daha fazla müşteriye ulaştık, mevcut müşterilerimize ise daha kısa sürede hizmet vermeye başladık.”
Yıl içerisinde makina yatırımlarının devam edeceğini kaydeden Özcan, personel sayılarını da artırarak istihdama katkı sağlayacaklarını ifade etti. Döviz kurlarının dalgalanmasından dolayı değişen çelik fiyatları ve belirsizliğin sektör için önemli bir sorun olduğunu aktaran Özcan, 2018 yılında ihracat rakamlarını artıracaklarına inandıklarını belirtti. Özcan, “İthal çelik ürünlerini direkt ithal etmeye devam ederek, müşteri memnuniyetini korumak istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.