Haffar: “I-Mak Redüktör olarak, optimum çalışma için güçlü çözümler sunuyoruz”

Gelişen teknolojiyi yakından takip ettiklerinin altını çizen Salim Haffar, redüktörlerini zorlu şartların gereksinimlerine göre tasarlamak için makina üreticileriyle yakın bir işbirliği içinde çalıştıklarını ifade etti.

A+ A-

I-Mak Redüktör, yaklaşık yarım yüzyıldır taş ocakları için özel çözümler geliştiriyor. Şirketin sunduğu çözümler; Güney Afrika'da dev madenlerde, Polonya’da tuz madenlerinde, Fas’ta fosfat ocaklarında ve Hindistan’da madenlerde, her gün taş, kum ve minerallerin ezilme, kırılma, yıkama ve aktarma işlemlerinde kullanılıyor.
Tozlu ortamlarda, ağır yükler altında kesintisiz çalışan ürünler sunduklarını ifade eden I-Mak Redüktör İhracat Müdürü Salim Haffar, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Redüktörlerimiz sayesinde, kullanıcılar daha düşük işletme maliyetleri, daha düşük enerji tüketimi ve minimum duruş süreleri elde ediyorlar. Konik dişli IRK serisi redüktörler, kaplinlere ve kayış tahriklerine mükemmel alternatifler. Konveyör tamburları ile doğrudan bağlantı için tasarlanan söz konusu ürünler tesisatların güvenliğini artırırken; aynı zamanda optimize edilmiş izolasyon sınıfları ve çeşitli modüler seçenekleri ile su ve toz girişimlerine karşı artırılmış koruma sağlıyor.”

“Teknolojiyi yakından takip ediyoruz”
Teknolojiyi yakından takip ettiklerinin altını çizen Haffar, piyasanın sürekli artan taleplerini karşılamak ve redüktörlerini zorlu şartların gereksinimlerine göre tasarlamak için makina üreticileriyle yakın işbirliği içinde çalıştıklarını anlattı. Haffar, “Hammadde ve maden fiyatlarının artmasıyla birlikte, sektör 2019-2022 döneminde yeni bir yatırım dalgasına hazırlanıyor” diye konuştu.
Müşterilerine hızlı yardım ve destek sağlamak için stratejik bölgelerde sıkı bir bayi ve servis-hizmet merkezi ağı geliştirdiklerini kaydeden Haffar, şöyle konuştu: “Bu merkezler, dünya çapında I-MAK teknik merkezleri tarafından desteklenmekte olup, komple motorlu redüktör ve/veya yedek parça setlerini kısa bir süre içerisinde teslim edebilmektedir.”“Geniş bir ürün yelpazesine sahibiz”
Sundukları ürün çeşitleri hakkında da bilgi veren Haffar, “Madencilik ve taş ocağı endüstrileri için geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Müşterilerimize; IR serisi-helisel dişli redüktörler, IRK serisi-konik dişli redüktörler, IRO ve İRN serisi kovan montajlı redüktörler, A serisi-ağır hizmet tipi redüktörler, YP serisi-paralel milli helisel dişli redüktörleri sunuyoruz. Redüktörlerimiz; kırıcılar, bant besleyiciler, konveyörler, değirmenler ve elekler gibi çeşitli uygulamalarda kullanılıyor. 2019 yılında, müşterilerimize izleme ve uzaktan takip olanakları da sunmaya başladık. Özel bir sensör seti ve yazılımı kullanarak, müşterilerimiz redüktörleri ve elektrik motorlarımızın sağlığını ve dinamiğini takip edebiliyor. Mühendislerimiz şimdi daha geniş bir müşteri kitlesine ulaştırmak için bu ürünün standardizasyonu konusunda çalışıyorlar” dedi.